Ledové ovoce Ostružina s kardamomem

Ledové ovoce Malina se skořicí
Výrobce: Darilis Business, s.r.o.
Objem: 340 ml
Obal: Skleněná lahev
Název: Ledové ovoce Ostružina s kardamomem
Příchuť: Malina se skořicí
Typ nápoje: Ostružina
Přibližná cena: 25 Kč (za 100ml 7.35 Kč)
Energetická hodnota: 205 kJ (48 kcal) ve 100ml
Koupeno: Česká republika
Vyrobeno: Česká republika

Mám chuť na ovoce a chci se přitom napít a mlsat. Nejlepší, co můžu udělal, je otevřit si nápoj Ledové ovoce Ostružina s kardamomem. Už jsem zkusil Černý rybíz s kardamomem a Malinu se skořicí.

Koukám a hledám plovouci ostružiny v nápoji, ale vidím spiš takovou směsku všeho možného včetně jahod a zřejmě i rybízu. Co neodhalím sám, přečtu si na etiketě. A tak po vodě, cukru a ostružině (které v nápoji plave min. 45% ze všech kousků ovoce) ochutnáte ještě jablko i zmíněný červený rybíz a jahodu. Množství cukru v nápoji z etikety nezjistíte. Energetická hodnota tohoto nealkoholického nápoje je stejná jako u Černého rybízu a Maliny a to celých 205 kJ, což není vůbec málo.

Ledové ovoce Ostružina s kardamomem

Ledove Ovoce Ostružina voní dost neurčitě. Trošku mi připada, že cítím vychladlý, doma uvařený ovocný čaj. Opět voní přímo z lahvičky silněji a výrazněji než po přelití do skla. Nevím ale, k čemu vůni lépe přirovnat. Pokud jde o chuť, není moc co řešit. Dobrota. Ostružina jako příchuť nealkoholického nápoje patří spiše k "exotice", tady se to ale povedlo. Po napití ucítíte lesní ovoce a pak hned nastupují cukry. Závěr jemně kyselý až trpký, kdy se ostružina ozývá asi nejvíce. Znovu dopíjím onen ledově ovocný pochoutkový nápoj, o tom žádná. Hodně se podobá nějakému ovocnému čaji. Více takto povedených ovocných nápojů na trhu, prosím.

Pro tentokrát se mi dostala do ruky lahvička, která měla etiketu nalepenou více než slušně. Na to, že Ledové ovoce pokrývá z velké části průhledná foliová etiketa, málokdy poznáte, že jde o zcela ruční etiketování. Šikovné ruce etiketovačky už asi nějaké množství lahví polepily. Slovo "obsah" 0,34 l už brzy bude změněno na "objem" 0,34 l. Lahvička má široké víčko a hrubší horní část, aby vám po vyndání z lednice orosená nevyklouzla snadno z ruky. Za mě dnes opět spokojenost a já jdu pro lžičku a mlsat ledové ovoce, které zbylo na dně skleničky.

Složení: voda, cukr, ostružina (min. 45% ovocného podílu), jablko, červený rybíz, jahoda, kardamom.