Ledové ovoce Malina se skořicí

Ledové ovoce Malina se skořicí
Výrobce: Darilis Business, s.r.o.
Objem: 340 ml
Obal: Skleněná lahev
Název: Ledové ovoce Malina se skořicí
Příchuť: Malina se skořicí
Typ nápoje: Ovocný nápoj
Přibližná cena: 25 Kč (za 100ml 7.35 Kč)
Energetická hodnota: 205 kJ (48 kcal) ve 100ml
Koupeno: Česká republika
Vyrobeno: Česká republika

Další Ledové Ovoce. Tentokrát příchuť Malina se skořicí. Zase uvnitř plave spousty kousků ovoce. Stejně, když koukám na lahvičku plnout nápoje s kousky ovoce, výroba musí být dost pracná…

Podle názvu hádám hlavní podíl ovoce malinu. Při pohledu na lahvičku zespodu malinu spatříte. Ledové Ovoce Malina se skořicí obsahuje 45% ovocného podílů. Údaj je na etiketě napsán stejně jako předchozí příchuť Černý rybíz s kardamomem. Kromě 45% ovocného podílů obsahuje nápoj také samozřejmě vodu, cukr (bohužel etiketa neříká nic o množství na 100ml), malinu, jablko, červený rybíz, ostružinu a skořici. Ovoce je mírně karamelizované "vhodné k mlsání". Žádné glukózo–fruktózové sirupy, konzervanty, barviva, či chemická aromata. Ochutnáme.

Tentokrát jsem opatrně naléval do skleničky, jelikož kousky ovoce dost špíchájí. Pěkně voní. Podobně jako domací jablečný kompot. Ale jenom lehce – což mě těší. Přes silné aroma skořice, tady nijak skořicová vůně nedominuje. Spíše malinová. Barevně se nápoj blíží malinové limonádě Koli Malina. Vidíte, jde to i bez barviv. Uznávám, zde se jedná o jiný typ nápoje, ale stejně, když už barviva, tak přírodní. V Ledovém Ovoci Malina samozřejmě barví hlavně obsažené kousky ovoce.

Ledové ovoce Malina se skořicí

Tyjo, stejně je to super, pijete a zároveň se "najíte". Škoda, že ne všechno ovoce v nápoji plave, některé leží na dně a tak během pití koušete hlavně do jablka. Celou dobu od začátku do konce máte pocit, že konzumujete kompot. Chuť má toto Ledové ovoce vyváženou, lehce dominuje malina, žádný ocas po polknutí, skořice přijemně slabě ovoní. Těší mě, že nijak nepřevažují cukry. Jakoby byly dodány hlavně z ovoce. Jakoby. Ovoce ze dna lahvičky má více karamelizovanou chuť než plovoucí jablko. A zase pozor na zuby, až budete sklepávat přilepené kousky malin ze dna skleničky.

Vzhledově po Černém rybízu s kardamomem už pro nás žádná novinka. Skleněná lahvička se širokým víčkem a hrbolatým povrchem v horní části. Vypada trošku jako PET lahev. Etiketa se nijak neliší od předchozí příchutě. V čele uvidíte pěkné zobrazené maliny s kousky skořice, zmínku o nulovém množství konzervantů, aromat a barviv. Na zadní straně složení a další informace o charakterů nápoje. Zase je ale špatně nalepená a trošku to kazí celkový dojem kvality produktu. Pěkně jsem se najedl ovoce během ochutnávky Ledového Ovoce s příchutí Maliny a skořice. Nemusíte pít ani vychlazené, ikdyž se ovocný nápoj jmenuje Ledové Ovoce. Další příchuť už na mě čeká a ja se těšim.

Složení: voda, cukr, malina (45% ovocného podílu), jablko, červený rybíz, ostružina, skořice. Ovoce je mírně karamelizované (vhodné k mlsání).