Faragello Cantaloup neboli ananasový meloun

Faragello Cantaloup neboli ananasový meloun
Výrobce: Farag Group
Objem: 250 ml
Obal: Skleněná lahev
Název: Faragello Cantaloup Drink
Příchuť: Ananasový (cukrový) meloun
Typ nápoje: Ovocný nápoj
Přibližná cena: 23 Kč (za 100ml 9.2 Kč)
Energetická hodnota: 201 kJ (47 kcal) ve 100ml
Koupeno: Česká republika
Vyrobeno: Egypt

Třetí kousek v pořadí z arabské dodávky nápojů od obchodní firmy Linexia se jmenuje Faragello Cantaloup Drink. Podle všeho se jedná o ovocný nápoj s příchutí melounu.

Koukal jsem na webové stránky výrobce a zmínka o příchuti Cantaloup nikde. Nehledě na položku v menu "juice", což znamená "šťáva" a dnes ochutnáváme ovocný nápoj s podílem ovoce menším než 10%. Slovo "cantaloup" slovník překládá jako "ananasový meloun". Něco takového existuje? Kromě zmíněného množství ovoce, přidavaného ve formě koncentrátu, obsahuje nápoj také cukr, kys. citronovou, stabilizátor karboxymethylcelulózo a barvivo kurkumin. Složení tedy docela ujde. Uvidíme jak egyptský ovocný nápoj chutná.

Faragello Cantaloup neboli ananasový meloun

Příjemně voní tenhle Cantaloup drink alias ananasový meloun. Světle zelená barva nepůsobí nijak negativně. Kromě 10% ovocného podílu totiž nápoj obsahuje přírodní aroma i přírodní barvivo. Cukry provází samotnou chuť od začátku do konce. Sladkost vyváženě dokresluje chuť melounu a... nemůžu si pomoct, ubral bych na cukrech. Výrobce jich přidává opravdu hodně. Konkrétně 11 g/100 ml. A je to škoda, protože vysoká sladkost navozuje jakoby lepší pocit z chuti. Ten je ale falešný. Osobně bych přidal více ovocného podílu, případně nějakou tu bylinku pro zvýraznění. Cukry nejsou všechno. Po polknutí se žádný ocas na jazyku nevytváří, ale podávejte určitě chlazené.

Výrobce stáčí nápoj do skleněné lahvičky objemu 250 ml. Může tak svuj Cantaloup drink nabízet v restauracích i v obchodech. Široké víčko potěší a spolu se sklem zajistí nejlepší známku za obal. S etiketou mám ale problém. Přes zelenou barvu nápoje nechápu zelené zbarvení etikety. Obrázek melounu dost zaniká a nebylo skoro poznat, jakou příchuť ochutnávám. A k tomu všemu český potisk přes hlavní část etikety nanesený bezkontaktní tiskárnou. Chápu, že produkt dovážený na náš trh musí obsahovat popis složení v českém jazyce, ale tohle?

Složení: voda, >10% koncentrát melounu cantaloupe, cukr, kyselina: kys. citronová, stabilizátor E466, přírodní příchuť, přírodní barvivo kurkumin.