Srovnali jsme tři meruňkové nektary

Existuje na trhu pár výrobců, kteří si mohou dovolit nabízet svoje nápoje za “vyšší” cenu. Patří mezi ně bezesporu například Pfanner, Rauch, Coca–Cola, či Granini. K vyšší ceně zpravidla patří i lepší chuť. Tedy aspoň by měla patřit.

Srovnání tří meruňkových nektarů

Za první čtyři měsíce se na vypito.cz neobjevila ani jednou příchuť meruňka. Proto jsme v posledních třech týdnech přišli s recenzemi tří nektarů renomovaných výrobců a to konkrétně výrobky od Rauchu, Granini a Zemcheby. Uznávám, že Zemcheba není zdaleka takový hráč na trhu jako první dva jmenovaní, nicméně výrobky tohoto českého výrobce mohou směle soupeřit s těmi "nejlepšími". Obecně totiž mnoho meruňkových nektarů na trhu nenajdete.

Ceny jednotlivých nápojů byly:

Nejdůležitější hodnotící faktor v hodnocení byla chuť a složení. Složení měly všechny tří výrobky za jedna. O ceně si udělejte obrázek každý sám, v každém případě doporučuji jednotlivé nektary ochutnat. Všechny produkty samozřejmě splňovaly podmínku nektaru tj. 40% podíl meruňkového pyré.

Určitě "nejhůře" dopadl nápoj Granini Meruňka. Barevně byl nejtmavší a vůní nejvýraznější. Obsahoval kromě meruňkového pyré, cukru a kyseliny askorbové také koncentrovanou citronovou šťávu. Chuť se zdála nejprve velice dobrá, vyvážená, meruňka jasně rozpoznatelná, nijak přeslazená, po polknutí ale přicházela nepříjemná hořkost v ústech a celý pozitivní dojem byl pryč. Nevím jestli z důvodu koncentrované citronové šťávy? Škoda. A to šlo o nejdražší nápoj.

Na druhém místě se umístil Rauch happy day Meruňka. Na etiketě si přečtete zmínku o pečlivě vybíraných plodech, to si ale nijak neověříme. Nektar od Rauchu obsahoval po 40% meruňkového pyré také cukr a kyselinu askorbovou. Chuť byla podstatně jemnější, výborná po celou dobu, žádná pachuť na jazyku. Barevně trošku světlejší zhruba stejné konzistence jako Granini Meruňka. Cukrů tak akorát. Neměl jsem výhrad a chuť byla opravdu znamenitá.

Musim konstatovat, že Viko Meruňka vítězí. Sice o chlup před Rauchem, ale ano. Klasické složení včetně cukru, kyseliny askorbové a navíc přírodní meruňkové aroma. Po načnutí skleněné lahve ucítíte celkem výraznou vůni, barevně je nektar téměř stejný jako Rauch, ale rozhodně ne tak "řidký". Určitě nejhustší ze všech třech výrobků. Řekl bych, že nejenom díky hustotě patřila chuť k té nejlepší. Jako by jste si štávu udělali doma v odšťavňovači. Výrazná chuť meruněk, přijemně oslazená a lehce nakyslá, opravdu nejbližší meruňkám. Z Jižní Moravy.

Srovnání tří meruňkových nektarů

Čili tu máme další důkaz toho, jak kvalitní výrobky umí některé firmy u nás vyrobit. Za nejnižší cenu, nejlepší chuť. A to nehodnotím obal... Od Zemcheby mám nejradši Černý rybíz a Višen, ale Meruňka to dobře rozsekla. Rauch je taky špička. Rakušané prostě umí. Taky nemám k chuti jakýchkoliv výhrad. Škoda, že Granini nedopadlo lépe, když už ho pijí i na Hradě. Ochutnávejte a podělte se svými názory.