Kofola a její nápoje

Český trh nabízí opravdu velké množství nealkoholických nápojů. Od neochucených i ochucených pramenitých vod přes vody minerální, ale i kokosové či vitamínové k limonádám (myšleno i energy drinkům), ovocným nápojům, šťávám, ledovým čajům, nektarům i sirupům, nápojovým koncentrátům, mlečným nápojům a v posledních letech stále více oblíbeným rostliným nápojům na bázi sóji, rýže nebo kokosu. A víte jaké značky nápojů patří pod společnost Kofola a.s.?

Kofola a nové příchutě

Z Rajce voda

Začneme u toho nejčistčího a nejchutnějšího ze všech. Voda Rajec. Svoji nejznámější vodu stáčí Kofola a.s. nedaleko Žiliny v krásném místě mezi horami ve vísce jménem Rajec. Proč vymyšlet název vody, když ten již vlastně existuje že? Rajec mužete koupit nesycený, jemně sycený a sycený bez příchutí, ale také existují ochucené varianty se zajímavými aromaty typu mateřídouška, kaštan, či angrešt. Je fakt, že když už si kupují balenou vodu, sahám pro Rajec. A vybavujete si ty rafinovaně tvarované skleněné lahvičky? Z dalších vod se sluší alespoň zmínit minérálku Vincentka nebo Bílinská kyselka. Společnost Kofola také prodává na našem trhu exkluzivní minerální vodu Evian a vodu Badoit – obě původem z Francie.

Vody Rajec

Sycené ochucené

K nejznámějším nápojům od společnosti Kofola a.s. patří jistě její vlajková loď – limonáda Kofola. Kofola má mnoho sestřiček, ze kterých mně vždy nejvíce chutnala sladce vonící vanilka. Kromě Kofoly ale společnost vyrabí pro náš trh RC Colu. Jde o licenční výrobu limonády ze Spojených Států, kterou v poslední době můžete potkat v bachratých lahvičkách povedeného retro stylu. Z dalších limonád se určitě sluší zmínit (nejen) hroznový TOP TOPIC s Vineou oblíbenou zejména na Slovensku. A abych nezapomněl, znáte Oranginu? Jestli máte rádi pomerančovou limonádu a ještě jste tuhle původem z Francie nepotkali, vězte, že si ji zamilujete!

RC Cola ve skle

Ovoce jako základ

Kofola má UGO. Čerstvé šťávy nevyráběné z koncentrátu a nepasterované. UGO šťávy si jdou vlastní ovocnou cestou a to se mi líbí. Jestli jste náhodou doposud nepoznali UGO, jistě znáte sirupy Jupí a dětské nápoje Jupík. Jupí sirupy nabízí Kofola v široké paletě příchutí s ovocným podílem i bez včetně zajímavých koktejl verzí jako Piňa Coláda, Margarita či Mojito. Nápoje Jupík bych si tu interně rozdělil na ty s ovocem a bez ovoce v PET lahvičkách se speciálním sosacím uzávěrem. Ovocné nápoje a nektary společnost přímo nevyrábí, ale distribuuje na našem trhu výrobky rakouské společnosti Rauch – nektary, ovocné nápoje, džusy i ledové čaje značek Happy Day, Ice Tea, Bravo nebo Nativa.

sirupy Jupí

A ty ostatní

Ne, že by byly zanedbatelní nebo snad neznámí. Co takhle Semtex energy drink? Značku vlastní nápojová společnost od roku 2011 a explozivní energie už zkusila několik nových plechovkových kabátků, které uměly a umí zaujmout již na první pohled. Vedle energy drinků nesmím zapomenout na tonik Chito se svojí tradiční chutí již od roku 1969, dnes ve 3 originálních příchutích a slušivých skleněných lahvičkách pro gastro. No a tonikem bych asi pomalu ale jistě uzavřel tento základní přehled nealkoholických nápojů od společnosti Kofola a.s. Jestliže chcete vědět o jejich nápojích více, podívejte se stránky výrobce do části “naše nápoje”.

Kam dál?

Chcete vědět více o nápojích? Podívejte se na jejich Základní dělení.

Zajímá vás, jak vzniklo vypito.cz? Mrkněte na O webu.