Láska z bylin

Láska z bylin
Výrobce: Phenomena s. r. o.
Objem: 250 ml
Obal: Skleněná lahev
Název: Láska
Příchuť: Bylinná
Typ nápoje: Elixír
Přibližná cena: 220 Kč (za 100ml 88 Kč)
Energetická hodnota: 190 kJ (45 kcal) ve 100ml
Koupeno: Česká republika
Vyrobeno: Česká republika

Je na čase zase začít psát recenze. Druhá polovička loňského roku přinesla spousty změn, ale o tom se rozvyprávím v solo článku. Dnes ochutnáme něco velmi speciálního. Něco, co lze mezi klasické nealkoholické nápoje jen těžko zařadit. Nápoj Láska. Do které skupiny patří? Těžko říci, možná raději rovnou vytvořit novou s názvem “lektvary”.

Ano přesně tak na mě dnešní elixír působí. Podle složení lze jenom těžko dopředu odhadnout, alespoň zevrubně, samotnou chuť. Ale právě o ni tu dnes tolik nepůjde. Zajímavé, jelikož se vždy zaměřuji hlavně na chuť každého nápoje. Číst etiketu mi mnoho nepomůže, a tak výjdu zejména z údajů, které mi zaslal sám výrobce. Rozhodně nedoporučuje vypít Lásku na jeden zátah. Né že by po ní zrovna rostly vlasy (či jiné části těla), ale například množství kofeinu by mohlo s nejedním z nás trošku zamávat. To co se ale rozhodně doporučuje je použít nápoj jako ingredienci do míchaných drinků. Sám jsem to mohl vyzkoušet při letní návštěvě ve firmě Phenomena, která nápoj vyrábí a prodává. Konkrétně jsme ho zkoušeli míchat s tonikem a byl vynikající. Zdůrazňuji, že se považuji za nemilovníka toniků všeho druhu. S Coca–Colou či pomerančovým džusem už to nebylo tak zajímavé, nicméně mě tato zkušenost dále utvrdila v tom, že budoucnost patří míchání všech možných chutí.

Láska z bylin

Etiketa uvádí "Láska - bylinny energetický a harmonizační nápoj". Tak to bude mít asi energetickou harmonizační chuť s příchutí...? Toho, s čím nápoj smícháte. Nejdřív si dám panáka a pak zkusím s tonikem. Barvou připomíná doma vyrobený jablečný mošt a vůni se mi nejvíce pozdává směrem k mentolu nebo nějakému mint odéru. Těžko ale soudit, jelikož směs bylin v jedné lahvičce poněkud mate. S chutí je to ještě těžší. Jak ji jenom popsat... tyjo já nevim, já prostě nevim! Po smíchání s tonikem už si Lásku vychutnáte více, protože se netváří pouze jako elixír energie a harmonizace, ale jako opravdový nealkoholický nápoj své chuti. Kromě klasického toniku tu mám ještě zázvorový, ale ten načínat nebudu, jelikož bych po třetí dávce tajemného drinku mohl chytit roupy. U chutě si každý musíte udělat názor sám, protože ji nelze jednoduše charakterizovat. A tak nezbyde nic jiného než doporučit a zkoušet různé nelkoholické nápoje smíchávat s Láskou a tvořit si tak vlastní nealko drink.

Láska z bylin

Od začátku se mi do recenze tajemného lektvaru příliš nechtělo, ale byl jsem požádán samotným výrobce a tady ji máte. Mezi nelko nápoji se totiž kompletně vymyká a nepatří do žádné ze skupin na našem webu. A tak i hodnocení berte dost s rezervou, jelikož jej nelze hodnotit klasicky podle nastavených pravidel. Když se na nápoj podíváte není tajemný jenom svojí barvou, vůní a chutí, ale také etiketou. Stejně tak není dopředu možné nápoj vidět, jelikož lahvička má tmavou barvu. A ve finále bych neměl zapomenout na cenu. Láska se prodává v 250 ml skleněném obalu za 220 korun. Takže asi takhle. Uznávám, že celý článek příliš informací nepřinesl, ale v tomhle případě mi to prosím odpusťte. Chtěl jsem začít recenze v novém roce něčím symbolickým a Láska je přesně to pravé.

Láska z bylin složení

Složení: voda, fruktóza, grepová šťáva se dření, směs bylinných výtažků esence LÁSKA (1,5%), antioxidant kyselina askorbová (vitamín C), vytamíny B2, B6, B12, konzervant sorban draselný, jodid draselný