Propracovali jsme systém známkování ceny nápojů

Dnes došlo k důležité události. Ztratil jsem červenou tužku. A také jsme přepsali známky u všech doposud zrecenzovaných nápojů. Tak jak jsem psal v článku “Jak hodnotíme”, systém hodnocení stále vychytáváme.

Sice máme zmapovaný trh nápojů už celkem podrobně, ovšem díky sepisování jednotlivých článků, a tedy tvoření databáze, známe jednotlivá cennová rozpětí včetně cennových anomálií. Každa kategorie tak poznala nejnižší a nejvyšší cenu konkrétních výrobků na trhu (i když třeba nebyl nápoj ještě zrecenzován) a na základě zjištěných informací jsme propracovali systém udělování cenových známek. Měl by tak být spravedlivější a objektivnější.

U některých jsme přihoršili, ale v podstatě jsme známky zlepšili. Hodně pomohla výše ceny za 100 ml nápoje. Fakticky šlo o klíčový údaj, pomocí kterého jsme se dobrali ke konečným známkám za cenu. V tuhle chvíli ale mohu s klidem říci, že energetické nápoje patří mezi ty nejdražší nápoje vůbec. Neoprávněně. Když už nepijete pouze vodu, ale rádi si občas koupíte ochucený nápoj, kupujte šťávy a nektary. Nejsou mnohdy tak drahé, jak se tváří, jelikož jejich chuť bývá exkluzivní. A pokud si nebudete jisti jestli koupit nebo ne, sledujte dál vypito.cz