Smarty Premium Drink ve verzi White

Smarty Premium Drink ve verzi White
Výrobce: DM Life, s.r.o.
Objem: 250 ml
Obal: Plechovka
Název: Smarty Premium Drink White
Příchuť: Směs extraktů
Typ nápoje: Limonáda
Přibližná cena: 29.90 Kč (za 100ml 11.96 Kč)
Energetická hodnota: 133 kJ (31 kcal) ve 100ml
Koupeno: Česká republika
Vyrobeno: Česká republika

Smarty Black mě příliš nezaujal. Smarty White by mě mohl zaujmout. Teoreticky. Na první pohled se mi lišák na bílém podkladu líbí o trošku více než na černém. Uvídíme, jestli mě bude bavit více i z pohledu chuti.

Podobně jako u Black verze i Smarty White přichází s opravdu rozsáhlým složením. Zapomeňte na glukózo–fruktózový sirup, nebo dokonce na aspartamy a acesulfamy. White obsahuje 6,3 g cukru na 100 ml nápoje. Překvapila mě přítomnost extraktu ze zelené kávy, extrakt ze sibiřského ženšenu, či extrakt z meduňky. Kromě zmíněných tří extraktů najdeme ve Smarty White ještě pár zajímavostí... aha a koukám doslazen také steviol glykosidy. Oproti Blacku tedy bohužel neobsahuje žádné ovocné šťávy. Škoda přítomných konzervantů, ale trvanlivost musí být. Výrobce přistupuje ke svému nápoji jako k něčemu zcela novému. Nemám s tím problém, svými základními rysy ale spadá do kategorie limonád. Oxid uhličitý samozřejmě nechybí. Potěšil mě český původ, žádná zahraniční výroba.

Smarty Premium Drink ve verzi White

Překvapivě mi voní snad víc z plechovky než ze skleničky. Trošku tajemně, podmanivě. Chuťově znovu působí hutnějším dojmem a množství oxidu uhličitého mi (k opravdu specifické chuti) přijde malé. V mém případě uslyšíte málokdy doporučení "přidat na bublinkách". Spojení všech přidatných látek a zejména extraktů vytváří dohromady dosti nesrozumitelnou chuť. Těžko ji k nečemu přirovnat. Není ani příliš sladká, ani příliš kyselá, či trpká. Nejdřív mi přišlo, že cítím slabý nádech broskví nebo meruněk. Což jsem si sám ihned rozmluvil. Na jazyku mám pocit takového kluzkého povlaku, ne nijak nepříjemného, ale poněkud matoucího, co že mi jenom Smarty White připomína. Asi nic. Bílý lišák chutná lišácky od začátku do konce stejně, ale zároveň tak neurčitě. Pachuť na jazyku po polknutí prakticky nulová. Prostě to zkuste a uvidíte sami. Já už jsem viděl, ochutnal a ucítil. Čím teplejší ho pijete, tím hůře.

Smarty Premium Drink ve verzi White

Už u příchuti Black jsem chválil spojení názvu Smarty a motivu lišky jako (teoreticky) chytrého zvířete. Červený lišák na bílém podkladu vypadá možná ještě o trošku lépe než na podkladu černém. Čelní strana je jednoduchá a jasná s dodatkem "Premium drink". Žádné extra dlouhé texty navíc. V pořádku. Zadní část etikety rozepisuje základní vlastnosti extraktu ze zeleného čaje, sibiřského ženšenu a meduňky. Komentář k extraktu zelené kávy chybí. Dále se dočtete složení a základní popis nápoje. "Premium drink" by se slušelo zabalit do premium obalu a tím je sklo. 250 ml vidím jako ideální množství (ikdyž v plechu) a na závěr konstatují – Smarty drink si svoje konzumenty určitě najde. U mě o malinko více zabodoval Smarty Black.

Složení: voda, sacharóza, maltodextrin, dextróza, oxid uhličitý (sycení), extrakt ze zelené kávy, glycin, regulátor kyselosti: kyselina citronová, L–karnitin báze, DL–fenylalanin, aroma, extrakt ze zeleného čaje, extrakt ze sibiřského ženšenu, pantotenát vápníku (vit. B5), extrakt z meduňky, konzervanty: sorban draselný a benzoan sodný, antioxidační prostředek: kyselina askorbová, sladidlo: steviol glykosidy, barvivo: kyselina karmínová.