Šmakující kola jméném Euro Shopper Cola

Šmakující kola jméném Euro Shopper Cola
Výrobce: VESETA spol. s.r.o.
Objem: 2000 ml
Obal: PET lahev
Název: Euro Shopper Cole
Příchuť: Kolový nápoj
Typ nápoje: Limonáda
Přibližná cena: 6 Kč (za 100ml 0.3 Kč)
Energetická hodnota: 4 kJ (1 kcal) ve 100ml
Koupeno: Česká republika
Vyrobeno: Česká republika

Další z řady nápojů značky Euro Shopper. Euro Shopper Cola přichází na vypito po posledním Grapefruitu a jistě všichni tušíte, že jde o “opravdovou dobrotu”. Kolová přichuť je dosažena sirupem plným umělých sladidel, aromat, barviv, konzervantů a já nevim čeho ještě. Trošku mám strach otevřít uzávěr.

Překonal jsem obavy a načnul. Drobný závan kolové příchutě hned doplňuje jakýsi pach chemie, nevím které a nechci to vědět. Napadla mě myšlenka "jen aby to nebylo nějaké lepidlo, nebo leštidlo". Vyloučeno. Limonáda Euro Shopper Cola je celkem lehce nasycena a díky sladké chuti umělých sladidel docela i chutná. Sladce. Přesto ale po ochutnání poznáte, že neobsahuje klasický cukr. Prakticky se Euro Shopper Cola podobá Coca–Cole light, jenom má menší množství oxidu uhličitého a pro změnu ji chybí cyklamáty. Coca–Cole light se ale vlastně podobá skoro každý kolový nápoj s umělými sladidly. Mýdlový povlak na jazyku po ochutnání už je díky acesulfamu-K a spol klasikou, ale považuji to za důležité stále zmiňovat. Překvapuje mě nulová pachuť po polknutí. Aspoň něco. Nápoj má jinak všechny negativní přidatné látky jaké snad může mít. Bohužel. Díky tomu ale také opět vítězí cenou 6 korun za 2 litry.

Pokud jde o obal, tak patří do klasiky typu Euro Shopper. Stačilo by mi vidět červenobíle, jelikož etiketa se skládá ze dvou barev a to červené a bílé. Zase vidím obrázek tří tekutinou naplněných pohárků a na hladině plave kostka ledu nebo co. No prostě nuda nuda, šeď šeď. PETka patří k těm pevnějším a víčko klasické úzké s dlouhým uzávěrem. Nic neobvyklého. Prostě se hraje na cenu nic víc, nic míň. Přiznávám se bez mučení, vypil jsem asi 2 deci.

Složení: Pitná voda, oxid uhličitý, ochucující složka (barvivo E150d, kyselina fosforečná, aroma, kofein), kyselina: kyselina citronová, sladidla: acesulfam-K, aspartam, sacharin, konzervanty: benzoát sodný, sorbát draselný. Obsahuje zdroj fenylalaninu.