Růžová limonáda Fentimans Rose Lemonade

Růžová limonáda Fentimans Rose Lemonade
Výrobce: Fentimans Ltd.
Objem: 275 ml
Obal: Skleněná lahev
Název: Fentimans Rose Lemonade
Příchuť: Citron
Typ nápoje: Limonáda
Přibližná cena: 44 Kč (za 100ml 16 Kč)
Energetická hodnota: 197 kJ (46 kcal) ve 100ml
Koupeno: Česká republika
Vyrobeno: Spojené království

Ony tyhlety Fentimans limonády chutnají a vypadají trošku jinak než většina limonád u nás na trhu. Příchutí nabízí také dost a k tomu přidavají vždy nějakou speciální ingredienci navíc. Mám před sebou příchuť Rose Lemonade.

Růžová limonáda (pro holky i pro kluky) ma znovu speciální složení. Tak jako u předchozích ochutnaných příchutí (např. Višeň, nebo Shandy) i dnešní růžovka obsahuje extrakt zázvoru. Kromě toho v Anglii vylaďují limonádě chuť 10% citronovou šťávou i kapkou hruškové šťávy (etiketa bohužel neudává přesné množství). Přirodní aromata citronu a pomeranče doplňuje ještě kyselina vinná a barvivo z vinné révy a bulharského růžového oleje (?). Ja vim, zní to trošku jako scifi ale překládám z etikety. Nebo se o to aspoň snažím. Limonáda patří sladkostí znovu k těm "více" sladkým s obsahem cukru 11,7 gramů na 100 ml nápoje. Což není málo. Škoda použitého glukozofruktozo sirupu, ale šetřit se musí to je jasné. Kór když limonáda stojí přes 40,- za lahvičku.

Růžová limonáda Fentimans Rose Lemonade

Nalévám vždycky recenzovaný nealkoholický nápoj do skleničky. Vuně v lahvi kolikrát opravdu smrdí a je taková zkreslená. Ružovou limču od Fentimansu bych podle vůně hodnotil jako obyčejnou citronádu ovoněnou zázvorem. Ten celou vůni žlutého ovoce jakoby zesiluje. Jaká vůně taková chuť. Od začátku citronová limonáda, kde extrakt zázvoru pocit z citrusů tak nějak zajímavě prodlouží. Totiž i po polknutí ještě dlouho ucítíte typickou kyselou až trpkou chuť. Rozhodně se ale nejedná o žádnou pachuť. Ještě by tam měla být podle složení hruška. Nenašel jsem ji. Překvapujě mě prakticky chuťově neznatelné větší množství cukru. Přecejenom skoro 12 gramu na 100 ml limonády – čekal bych rozhodně sladší chuť. On asi ten zázvor spolu s kyselou chutí citronů zařidí, že vám Fentimans Rose nepřijde vůbec sladký. Rozhodně podávejte chlazené. Trošku mi tu limonáda zteplala a citronový ocas chuti po polknutí se proměnil v ne přiliš dobrou pachuť.

Růžová limonáda Fentimans Rose Lemonade

Musím říct, že růžové zbarvení v typicky Fentimans tvarované lahvičce s kovovým uzávěrem na závit vypadá zajímavě. Jakoby barvička určovala "limonáda pro holky". Dělám si z toho srandu samozřejmě, ale už mi jedna kamarádka řikala "musela jsem zkusit tu růzovou, měla hezkou barvu". Ona i etiketa má zbarvení do růžova a umocňuje tak slabý odstíhn samotné limonády. Lahvička je totiž uplně bezbarvá, čirá, průhledná. Etiketa nepřináší nic nového od minulých ochutnaných Fentimansů a tak v čele uvidíte hlavní etiketu plnou textu, pod uzávěrem znak vlka nebo psa, nebo něčeho takového. Škoda, že hlavní etiketa nemá nějaký obrazkový motiv, nepusobilo by to celé tak sterilně. Zadní část popisuje složení a vznik limonád Fentimans. Vše psané v angličtině. Škoda, ne přiliš zajímavé chuti, jinak nemám s Rose Lemonade problém. Kromě ceny samozřejmě.

Složení: sycená voda, citronová šťáva z koncentrátu (10%), cukr, glukózový sirup, zkvašený extrakt kořené zázvoru (voda, glukózový sirup, zázvor, kvasnice), hrušková šťáva z koncentrátu, přírodní aroma (citron, pomeranč), kyselina vinná, barvivo: extrakt hroznových slupek, bulharský růžový olej.