Pomerančová Fanta

Pomerančová Fanta
Výrobce: Coca-Cola HBC Česká republika, s.r.o.
Objem: 2000 ml
Obal: PET lahev
Název: Fanta
Příchuť: Pomeranč
Typ nápoje: Limonáda
Příbližná cena: 36 Kč (za 100ml 1.8 Kč)
Energetická hodnota: 157 kJ (37 kcal) ve 100ml
Koupeno: Česká republika
Vyrobeno: Česká republika

Všichni jistě znáte pomerančovou limonádu jménem Fanta. Tato značka vznikla během druhé světové války v Německu a stala se druhou hlavní značkou společnosti Coca–Cola. Po celém světě se Fanta nabízí asi ve stovce různých příchutí.

Na našem trhu patří mezi ty nejznámější určitě Fanta Pomeranč. Mezi další příchutě, které můžete v českých obchodech v současné době najít jsou Fanta Citrus Mix, Fanta Lesní plody a Fanta Jahoda a kiwi. Na úvod jsem vybral tu nejznámější – pomerančovou. Koupil jsem 0,5 litrové balení a tak známka za cenu bude trošku horší, než by byla za balení 1,5 litru. Jsem zvědavý, jak bude chutnat.

Příjemnou slabou pomerančovou vůni ihned kazí úroveň nasycení. Jsme zase u toho. Produkty od Coca–Coly a jejich štiplavé bublinky. Samozřejmě to na začátek přebíjí chuť Fanty. Postupně jakmile CO2 v ústech odezní si teprve uvědomíte o jakou jde příchuť. Není nijak neobvyklá, klasická pomerančová limonáda. Ovoce tedy rozpoznáte bez problémů. Nebýt onoho silného nasycení, rozhodně bych hodnotil chuť více kladně. Orangina chutná bez debat lépe.

Potěšil mě cukr jako sladidlo (neobsahuje glukózo–fruktózový sirup), přidavek pomerančové šťávy z koncentrátu (3%) a také přírodní pomerančové aroma. Žádné uměle vyrobené. Na druhou stranu zklamala přítomnost stabilizátoru guma guar. I tak je to ale známka za 4, nic horšího Fanta neobsahuje. Z barviv to jsou totiž pouze neškodné karoteny.

Tvar PET lahve mi přijde trošku ujetý a moc se mi nelibí. Na druhou stranu se lahev dobře drží o tom žádná. Víčko s "moderním" vroubkováním představuje příjemnější pocit během otevírání a uzavírání. Podobně jako u všech doposud testovaných Coca–Cola výrobků. Etiketa mi připadá dost nudná. Abych to shrnul Fanta patří k těm (díky značce) drahým obyčejným pomerančovým limonádám. Tečka.

Složení: voda, cukr (9 g/100 ml), pomerančová šťáva (3%) z koncentrátu, pomerančový extrakt, oxid uhličitý, regulátor kyselosti: kyselina citronová, přírodní pomerančové aroma, antioxidant: kyselina askorbová, stabilizátor: guma guar, barvivo: směs karotenů.