Nová chuť Kofoly bez cukru se Stevií

Nová chuť Kofoly bez cukru se Stevií
Výrobce: Kofola, a.s.
Objem: 2000 ml
Obal: PET lahev
Název: Kofola bez cukru
Příchuť: Kolový nápoj
Typ nápoje: Limonáda
Přibližná cena: 30 Kč (za 100ml 1.5 Kč)
Energetická hodnota: 1.3 kJ (0 kcal) ve 100ml
Koupeno: Česká republika
Vyrobeno: Česká republika

Po vydařené kofole vanilkové jsme si po čase řekli, že zkusíme kofolu bez cukru. S překrapením jsme zjistil, že obsahuje kromě umělých sladidel také přírodní sladidlo Stévii. V poslední době často využívaná látka nahrazující klasické cukry. Tak uvidíme jaká bude chuť této kofolky.

Kofola bez cukru má barevné odlišení od ostatních v podobě světle modré barvy. Víčko, obrys etikety, modré barevné motivy po celé etiketě. Po pravdě toto odlišení na první pohled hodnotim velice kladně, zákazník ihned pozná, jakouže kofolu kupuje. Bez cukru se stévií.

Určitě hned na první čuch si říkám "to je ale slabý odér". Méně výrazná, přesto rozeznatelná kofolovitá vuně. I u tohoto nápoje vůně dopředu prozrazuje výraznost chuti. Ta je dost slabá, až moc řekl bych. Na úvod cítíte slabé nasycení a chuť Kofoly, pak hned chuť mizí a pomalu se dostaví lehký povlak způsobený zřejmě umělými sladidly. Prakticky chuťově ten samý jako například u Coca–Coly Light.

Výrobce kromě aspartamů a acesulfamů přidává nově stevii. Etiketa mluví o nové chuti díky zmíněné rostlině. V chuti to ale nerozeznám. Možná, kdybych měl vedle sebe starou kofolu bez cukru bez stévie a tuhle novou kofolu bez cukru se stevií, poznal bych rozdíl. Vy, co jste kofoloví nadšenci, třeba rozdíl rozeznáte. Pro mě je to chuťově za tři, takový průměr. Cukry prostě sladí lépe a kofola originál proto i lépe chutná.

Dvoulitrové balení kofoly bez cukru se stevií výrobce stáčí do pevné kvalitní PET lahve. Podobně jako zatím u všech testovaných produktů od Kofoly a.s. Foliová etiketa jasně značí, co kupujete, včetně dostatečně viditelné informace "bez cukru". Obalu ani etiketě není moc co vytknout. U kofoly jako takové ani nemá moc smysl přicházet s nějakými výraznými inovacemi, co myslíte? No a za třicet korun 2 litry – pohodička

Složení: Voda, oxid uhličitý, barvivo E150d, regulátor kyselosti: kyselina citronová, citronan sodný; chlorid sodný, esence pro KOFO® – aroma, bylinný extrakt – přírodní aroma; lékořicový extrakt – přírodní aroma; konzervant: benzoan sodný; sladidla: steviolové glykosidy (extrakt z listů Stevie rebaudiana), acesulfam K, aspartam; kofein (15 mg/100 ml)