Mandarinková limonáda Fentimans Mandarin and Orange

Mandarinková limonáda Fentimans Mandarin and Orange
Výrobce: Fentimans Ltd.
Objem: 275 ml
Obal: Skleněná lahev
Název: Fentimans Mandarin and Orange
Příchuť: Mandarinka
Typ nápoje: Limonáda
Přibližná cena: 40 Kč (za 100ml 14.55 Kč)
Energetická hodnota: 197 kJ (46 kcal) ve 100ml
Koupeno: Česká republika
Vyrobeno: Spojené království

Další Fentimans v pořadí jsem sáhl po pomeranči. Počkat přední část etikety mluví o mandarince, pomeranči a trochu toho zázvoru. Tak to jsem moc zvědav na chuť žlutě zbarvené Fentimans limči.

Fentimans Mandarin and Seville Orange Jigger se skládá... ty jo obsahuje 58% mandarinkového koncentrátu. To je síla. Pak čtu extrakt z kořene zázvoru, cukr (10,2 g/100 ml), přírodní pomerančové aroma, bylinný extrakt rozrazilu (ten je na zácpu?) a jalovce. No takhle zajimavé složení jsme tu snad ještě neměli. Nejvíc mě doposud zaujala svým složením Red Bull Cola. Všímám si také, že v limonádě plavou kousky ovoce. Doporučuji lehce protřepat před otevřením, jelikož limonáda obsahuje dost mandarinkového koncentrát. Ne zase moc, přecejenom třepete nasycený nápoj. Aby vám víčko nevystřelilo až na mars.

Mandarinková limonáda Fentimans Mandarin and Orange

Tenhle Fentimans voní nalitý do skliničky dost slabě, citrusovo bylinkově. A chutná... jemně, mandarinka přes velké množství koncentrátu převažuje jen zlehka. Ani síla zázvoru (přes jeho silné aroma) není nijak výrazná. Ano poznám z charakteru chuti, že hlavní složku tvoří citrusový plod, ale... Je to celé takové neutrální, nevýrazné. Pravda, nijak přeslazené, tak akorát nasycené. Jsem upřímně trošku zmaten. Přes množství ingrediencí působí limonáda poněkud "obyčejně". Pijte vychlazené, jakmile trošku zteplá a vyprchají bublinky, zvýrazní se cukry. Krom toho mi přijdou výraznější jednotlivé složky limonády. Neměly by být výraznější ikdyž je Fentimans vychlazený?

Obalem se tento Fentimans neodlišuje od předchozí příchutě Shandy. Zajímavě tvarovaná skleněná lahvička s kovovým šroubovacím uzávěrem rozhodně zaujme a potěší kvalitou svého zpracování. Zase držím v ruce pořádný kus skla. Etiketa jede ve Fentimans stylu a tak pod hrdlem na vás kouká špatně nalepená část s hlavou psa a nápisem Fentimans. Na hlavní přední části etikety si můžete přečíst spousty různých nápisů a vzadu zmínku o výrobci, složení a původu nápoje. Vše pouze v angličtině. Škoda.

Složení: mandarinkový džus z koncentrátu (58%), sycená voda, fermentovaný extrakt z kořene zázvoru (voda, glukózový sirup, zázvorový kořen, kvasnice), cukr, přírodní aroma (pomeranč), bylinné extrakty (rozrazil, jalovec).