Limonáda z Kolína Koli Bílý hrozen

Limonáda z Kolína Koli Bílý hrozen
Výrobce: Ing. Pavel Vavruška Sodovkárna Kolín
Objem: 330 ml
Obal: Skleněná lahev
Název: Koli Bílý hrozen
Příchuť: Bílý hrozen
Typ nápoje: Limonáda
Přibližná cena: 8 Kč (za 100ml 2.42 Kč)
Energetická hodnota: 140 kJ (33 kcal) ve 100ml
Koupeno: Česká republika
Vyrobeno: Česká republika

Přinesl mi jeden dobrý známý Koli Bílý hrozen. Hrozno je obecně taková vděčná příchuť u většiny limonád. Například Top Topic, nebo Mattoni Bilý hrozen – jedna z mála ochucených vod, která mi chutná. Uvidíme jaký bude Bílý hrozen z Kolína.

Zatím jsem měl tu čest s oranžovou Koli Orange, nebo červenou Koli Malina. Obě patřily chuťově i celkově k průměru. Trošku zklamaly cenou, ale zase potěšily skleněnou lahvičkou a mně osobně také českým původem. Jak Orange tak Malina obsahovaly nějaké to barvivo. Bílý hrozen obsahuje barvivo karamel. K tomu samozřejmě a bohužel konzervant Benzoan sodný.

Po zasyčení a otevření korunkového víčka ucítíte vzdáleně vůni hroznů. Opravdu ale vzdáleně, jelikož vůni dodává uměle vyrobené aroma, jak jinak. Cítím takovou sodovkárenskou "vůni". Tento specifický odér, mi připomíná období, kdy jsme provozovali sodovkárnu a vyráběli limonády tohoto typu. Neubráním se prostě pocitu chemického závanu z limonády. Není snad možné sehnat na trhu přirodní bílohroznové aroma?

Aroma dodáva nejenom vůni, ale i chuť. Přesto musím uznat, že chutná celkem dobře. Koli Bílý hrozen patří mezi ty jemněji nasycené (narozdil např. od Coca–Coly), což chválím. Nezpůsobuje žádnou pachuť na jazyku, ani není nijak přeslazená – 8 gramů cukrů na 100 ml se ještě dá vydržet. Barvu má Koli Bílý hrozen lehounce nažloutlou (barvivo karamel), čili barevně limča v souvislosti s příchutí sedí.

Limonáda z Kolína Koli Bílý hrozen

Jako u předchozích příchutí mě těší skleněná zálohovaná lahvička. Výrobce ji ma označenou hmatem rozeznatelným nápisem "Koli". Etiketa jede ve stylu Kolínské sodovkárny a účel splňuje bez problémů. Hned poznáte značku limonád i konkrétní přichuť. Škoda, že datum spotřeby je vytisknuto v místě, kde částečně zasahuje do obrázku bílých hroznů. Jinak nemám k obalu a etiketě výhrad. Do třetice Koli limonád i Bilý hrozen považuji za průměr.

Složení: voda, cukr, oxid uhličitý, kyselina citronová, aroma, barvivo karamel, konzervováno E211