Limonáda s pivem Fentimans Shandy

Limonáda s pivem Fentimans Shandy
Výrobce: Fentimans Ltd.
Objem: 275 ml
Obal: Skleněná lahev
Název: Fentimans Shandy
Příchuť: Pivo + citron
Typ nápoje: Limonáda
Přibližná cena: 43 Kč (za 100ml 15.64 Kč)
Energetická hodnota: 158 kJ (37 kcal) ve 100ml
Koupeno: Česká republika
Vyrobeno: Spojené království

Konečne jsem se dostal na první limonádu Fentimans. Tyto dovážené limči z Velké Británie stáčí výrobce do zajímavých lahviček podobných například domácím limonádám ZON. Rozhodně mají svým tvarem něco do sebe. Teď ještě jak budou chutnat.

Jak už jsem zmínil, nápoj pochází z Velké Británie a historie vzniku značky sahá až do roku 1905. Dnes se podíváme na příchuť Shandy. Fentimans Shandy má zajímavé složení. Jde o kombinaci piva (45%), sycené vody a citronové šťávy z koncentrátu (2%). Slazeno cukrem (8,9 g/100 ml), okyseleno kyselinou citronovou. Pro lepší vůni i chuť ještě obsahuje přírodní citronové a pomerančové aroma. Výrobce také nezapomína uvést obsah alkoholu menší než 0,5 %. To bychom měli ke složení vše. Mám radost z nulového obsahu konzervantu, sladidel či stabilizátorů.

První dojem z vůně... pivo. Po nalití do skleničky "voní" lépe. I barevně se podobá pivu. Dokonce tvoří bílou pěnu, která se chvilku drží na hladině, když přelijete do skla. Chuť je zajímavá, netradiční. Připomíná mi trošku nealkoholické pivo s citronovou šťávou. Takže etiketa nelhala. Kyselost samozřejmě dodává podíl citronu. Na začátku tak cítite lehce nakyslé pivo, pak se vám trošku chuť rozleží na jazyku a přichází hořkost. Mírný nahořklý ocasek. Je to mezi limonádami zase úplně něco jiného. Jsem s chutí spokojen. Potěšilo mě také vyvážené nasycení Fentimans Shandy. Upozorňuji, že nesrovnávám chuť s (v poslední době oblíbenými) nízko alkoholickými ochucenými pivy od různých českých výrobců.

Limonáda s pivem Fentimans Shandy

Hnědá lahvička o objemu 275 ml se mi tvarově zamlouvá. Má styl. Na množství materiálu výrobce rozhodně nešetřil, čili držíte v ruce pořádný kus skla. Víčko má Fentimans Shandy znovu uzavíratelné, kovové. Přesto že etiketa je plná nápisů na přední straně, tak nějak to nevadí. Hlavně asi z důvodu, řekl bych "oldschoolového" vzhledu. Zadní strana pouze v angličtině hovoří o výrobě nápoje a jeho složení. Jo a pod hrdlem ještě najdete kousek etikety s obrázkem psa a nápisem "FENTIMANS". Celkově ale etiketa neoslní. Tak to bychom měli. První příchuť Shandy vesměs potěšila. Uvidíme co další.

Složení: Sycena Voda, Pivo 45% (voda, slad, cukr, chmel, kvasnice), Cukr, Citronová Šťáva z Koncentrátu (2%), Přírodní aroma citronu a pomeranče, Kyselina Citronová. Méně než 0,5% alkoholu.