Limonáda s guaranou kofola LOVE ENERGY

Limonáda s guaranou kofola LOVE ENERGY
Výrobce: Kofola, a.s.
Objem: 1000 ml
Obal: PET lahev
Název: kofola GUARANA LOVE ENERGY
Příchuť: Kofola
Typ nápoje: Limonáda
Přibližná cena: 22 Kč (za 100ml 2.2 Kč)
Energetická hodnota: 136 kJ (32 kcal) ve 100ml
Koupeno: Česká republika
Vyrobeno: Česká republika

Plechovka limoady od Kofoly se mi nechtěla recenzovat, jelikož by zbytečně mohlo dojít ke zhoršení celkové známky z důvodu vysoké ceny a plechu. Zapátral jsem a našel i zajímavou PETku. Uvidíme, jak bude chutnat limonáda ve stylu energeťáku se sirupem KOFO®.

Některé z vás nepřekvapí, že Kofola už před nějakým časem koupila Semtex energy drinky a tím vyřešila problém absence vlastních energetických nápojů. Složení kofola LOVE ENERGY asi ničím nepřekvapí. Kromě už (u konkurenčních nápojů) dlouho používané quarany v množství 100mg/l a troškou toho kofeinu navíc se může LOVE ENERGY pochlubit pouhými 8g cukrů na 100 ml nápoje. Což není tak "hrozné". Pravda, nesladí pouze cukrem, ale i glukózo–fruktózo todleto. Přítomnost sirupu KOFO® napovídá, že chuť nápoje bude hodně podobná, né–li stejná s chutí základní limonády Kofola. Ono totiž není zcela jasné, jak výrobce nealkoholický nápoj označuje. Napůl limonádou, napůl energy drink? Samozřejmě, že podle vyhlášky půjde vždy a pouze o limonádu, ale z pohledu spotřebitele, který chce "něco jiného" by mohla být kofola LOVE ENERGY vhodnou volbou.

Limonáda s guaranou kofola LOVE ENERGY

Na první nádech cítím citronovější kofolu. Barvou samozřejmě nijak kofola LOVE ENERGY nepřekvapila a karamelové barvivo jako součást sirupu KOFO® dělá své. Což jsme očekávali. A chuť? Obyčejná. Víte, že nijak neoslavuji limonády všeho druhu a u kofoly plné energie lásky neudělám vyjímku. Jakobych cítil slabší chuť limonády Kofola. Sladká mi příjde tak akorát, možná trošku méně než napsaných 8g/100 ml. Drobná citronová nakyslost a v závěru pocit z nějaké bylinky, že by lékořice? Celkově ale nuda. Ovšem jedna věc mě zaráží hodně. A to je způsob nasycení. Po nalití do skleničky sice hezky zapění, jakmile ale pěna zmizí, přijde mi, že ochutnávam sycený nápoj z několik dní otevřené PETky. Po bublinkách ani památky a když se napijete, jako kdybych si dal Kofolu ve čtvrté cenové skupině z týden otevřené lahve. Sorry Kofolo ale takhle podle mě sycený nápoj nechutná.

Limonáda s guaranou kofola LOVE ENERGY složení

Jak plechovka, tak PETka mě svým designem mile překvapily. U plechu myslím samozřejmě pouze etiketu. U PETky objemu 1 litru se mi zamlouvají takové jakoby čtverečky v podobě tupých ostnitých šestiúhelníčků vystupující z povrchu lahve, něco jako u jisté nejmenované zbraně v dobách husitských. Konkrétně šlo o zbraň řemdich. Pro poloenergetický nápoj zajímavé a myslím dobré řešení plastového obalu. Etiketa má svůj jakýsi chaotický design fleků barev oranžové a tmavší červené s ústředním motivem kruhu s černým bodem uprostřed a nápisem "LOVE ENERGY". Inu proč ne. Netradiční a na můj vkus povedené. Jsem rád, že Kofola nabízí limonádu nejenom v plechu 250 ml ale také v litrové PETce. Přiznávám, že to není poprvé, kdy se mi obal a vzhled produktu zamlouvá více než samotná chuť a vůně, ale u kofoly LOVE ENERGY nelze hodnotit jinak.

Složení: voda, sirup KOFO® (ovocný sirup, cukr, glukózo–fruktózový sirup, voda, karamel – pálený cukr, barvivo E150d, kyselina: kyselina citrónová; chlorid sodný, esence pro KOFO® – aroma, bylinný extrakt – přírodní aroma, lékořicový extrakt – přírodní aroma, kofein; konzervant E211), extrakt guarany (100 mg/l), aroma, oxid uhličitý, vitamíny.