Limonáda Primátor Cola

Limonáda Primátor Cola
Výrobce: PRIMÁTOR a.s.
Objem: 330 ml
Obal: Skleněná lahev
Název: Primátor Malina limonáda
Příchuť: Malina
Typ nápoje: Limonáda
Přibližná cena: 6 Kč (za 100ml 1.82 Kč)
Energetická hodnota: 138 kJ (32 kcal) ve 100ml
Koupeno: Česká republika
Vyrobeno: Česká republika

Standardní oblíbená limonádová červená příchuť zpravidla vždy patří malině. Také pivovar Primátor z Náchoda nabízí malinovou příchuť. Už jsme tu měli Primátor Colu a Primátor Multivitamín. Jsem zvědav jak zaujme primátoří růžovo–červená limča.

Barva nahání trošku hrůzu. Samozřejmě nepochází z kapky malinové šťávy, ale z barviva jménem Azorubin. A šup, hodnocení za pět. Malinovou příchuť zajišťuje (když ne šťáva) přírodně identické aroma. Alespoň, že nejde o pouze čistě chemické aroma. Proč nepoužíváte kluci v Náchodě přírodní aroma? Cukr jako sladidlo, fajn. Pak ještě trošku kyseliny citronové, antioxidantu, oxidu uhličitého a bohužel na závěr oba konzervanty, čili sorban a benzoan. Kromě těchto údajů ještě etiketa hlásí "varování" znějící "E122 může nepříznivě ovlivňovat činnost a pozornost dětí". Ochutnáme.

Limonáda Primátor Cola

Ojé, to je mi ale voňavka tahleta Primátor Malina. Podle vůně příchuť limonády poznáte hned. Není zase tak silná, ale za to jednoznačně malinová. Bublinek tak akorát, množství cukrů neznámé. Určitě jich ale není málo, ikdyž jsou kvalitním nasycením dobře maskované. Cítíte je celou dobu. Hlavně sladký závěr, který i útočí na zuby. Hned v úvodu chuti poznávám malinu, mírně nakyslou, ale jasnou. Po vyšumění bublinek v ústech přichází ještě výraznější malina a zase cukr. Podotýkám znovu – malina dodaná "přírodně identickým aroma". Ubral bych na cukrech a rozhodně konzervanty pryč. Štiplavý závěr chuti, který způsobují, a pak také pachuť v ústech po polknutí mě neba.

Podobně jako předchozí příchutě i Malinu dodává Primátor v pěkných hubených lahvíčkách s korunkovým víčkem. Obal je zálohovaný, čili lahev nevyhazovat ano? Líbí se mi tvar lahve, který nejenom působí dobře, ale také jasně označuje výrobek z Náchoda. Přední etiketa zřetelně zobrazuje maliny, abyste hned věděli, co pijete. K tomu nápis "PRIMÁTOR" a dole pod obrázkem "MALINA LIMONÁDA". Znovu nechybí zmínka o použité kvalitní vodě z přírodní rezervace Teplicko–Adršpašských skal. A co jako, když ji zas...špiníte konzervanty?! Zcela zbytečná informace. Zadní strana popisuje složení a všechna ta důležitá výrobní data, však to znáte. Ovšem množství cukru neuvádí.

Složení: voda, cukr, kyselina citronová, přírodní identické aroma, antioxidant kyselina askorbová, barva E 122, konzervanty E 202, E 211, oxid uhličitý.