Limonáda Primátor Cola

Limonáda Primátor Cola
Výrobce: PRIMÁTOR a.s.
Objem: 330 ml
Obal: Skleněná lahev
Název: Primátor Cola limonáda
Příchuť: Kolový nápoj
Typ nápoje: Limonáda
Přibližná cena: 6 Kč (za 100ml 1.82 Kč)
Energetická hodnota: 170 kJ (40 kcal) ve 100ml
Koupeno: Česká republika
Vyrobeno: Česká republika

Náchodská kola (nemyslim bicykl) pod značkou Primátor patří do skupiny čtyř ochucených limonád, které pivovar v Náchodě vyrábí. Ještě pravda vyrábí sodovou vodu z broumovských skal. Po nepřiliš povedeném Multivitamínu dnes ochutnáme Colu.

Složení má jako klasická lokální limonáda popsané velice stručně, ale jasně. Pro to, aby Primátor Cola byla "opravdu" kolou nechybí samozřejmě kyselina fosforečná. Škoda, že tam cpou konzervanty benzoan a sorban. Když kyselina citronová má konzervační vlastnosti, stejně tak jako samotné nasycení oxidem uhličitým. Bojí se snad výrobce nějaké kontaminace během plnění ve výrobě? Kdyby tam byl jenom jeden z nich, ale oba... Hlavně že piší o použití vysoce kvalitní vody teplicko–adršpašských skal. Na co, když limču zasekají chemií. Alespoň že sladí cukrem.

Limonáda Primátor Cola

Po nalití do skleničky to vypadalo, že bude Primátor Cola hodně nasycená. Opak je pravdou. Pije se dobře. Dokonce bych řekl, že by mohlo být bublinek více. A to patřím mezi ty, co raději menší nasycení. Vůně se mi celkem zamlouvá. Přírodní a přírodně identické aroma funguje. No a samotná chuť? Slušná dvojka. Cukry samozřejmě dominují, na konec malinko kyselejši "jakoby" citrusový dozvuk. Jde ale bohužel o charakteristickou štiplavost konzervantů. Po většinu času ale cítíte hlavně sladkost nápoje. Aromata ale příjemně navozují kolovou chuť a tak kolový nadšenci budou spokojeni. Pomohly by nějaké bylinky, nebo výtažky z rostlin, podobně jako nabízí vynikající Red Bull Cola. Určitě podávejte vychlazené a nenechávejte otevřené do druhého dne.

Jelikož pivovar Primátor stáčí své limonády výhradně do skla objemu 330 ml (a pravda ještě do KEG sudů), cílová skupina odběratelů jsou restaurace, hospody, bary... Proto také používá klasické korunkové víčko. Etiketa mě trošku překvapila svým emerickým pozadím. Přesněji – zobrazuje vlajku Spojených států amerických. No dobře, jde o původem americký nápoj, ale tohle je česká kola ne? I tak etiketa nevypadá špatně a hlavně je dostatečně srozumitelná pro potenciálního konzumenta. Ten hned pozná, že jde o kolu. O Primátor Colu. Na zadní straně etikety se pak setkáte s údaji jako jsou složení, výrobce, objem, datum spotřeby, energetická hodnota, EAN kód... a dalšími.

Složení: voda, cukr, barva E150d, kyselina citronová a fosforečná, přírodní a přírodně identické aroma, konzervanty E202, E211, oxid uhličitý. Obsahuje kofein.