Limonáda MAZAGRANDE

Limonáda MAZAGRANDE
Výrobce: Tchibo Praha, spol. s r. o.
Objem: 250 ml
Obal: Plechovka
Název: MAZAGRANDE
Příchuť: Kávová s citrusem
Typ nápoje: Limonáda
Přibližná cena: 30 Kč (za 100ml 12 Kč)
Energetická hodnota: 115 kJ (27 kcal) ve 100ml
Koupeno: Česká republika
Vyrobeno: Rakousko

Poslední dobou si říkám, že si snad koupím televizi. Nebýt doporučení na dnešní ochutnávku, ještě dlouho by asi nevznikla. Jsem totiž kompletně odříznutý od reklamy nejen absencí televize, ale například také používáním addblocku ve všech počítačích.

Když mě před lety jedna bývalá kamáradka zavedla do obchodu Tchibo, řikal jsem si, co je to za prodejnu oděvů? Tchibo přece prodává kávu nebo ne? Není tomu tak a kromě všech různých oblečků, modních doplňku, věcí do domácnosti či pro volný čas začali kluci a holky z Tchiba nabízet limonádu s kávovou příchutí. Lépe řečeno a podle základních údajů v čele etikety – kávová limonáda s citronovou příchutí. Přírodonadšence potěší výčet zajímavých nechemických přísad v čele s různými ovocnými šťávami. Nejen jako přírodonadšenec jsem potěšen. Ve výrobě mimo jiné nepřidávají cukr, tzn. jejich celkové množství 6,2 g na 100 ml pochází výhradně ze zmíněných ovocných šťáv. Super. Kávový extrakt 1 % a kofein 11 mg/100 ml zajišťují zřejmě onen kavový chuťo–odér a musím se přiznat, že se docela těším na ochutnávku. Nejen ona zvědavost mě přiměla k zapátrání po vzniku názvu. Jméno Mazagrande prý pochází ze jména pevnosti Mazagran v Alžírsku, během jejíhož obléhání francouzští legionáři nápoj vymysleli. Tedy přesněji jeho tehdejší výchozí podobu. Ochutnáme tak tu naši dnešní z plechovky koupené v obchodě Tchibo.

Limonáda MAZAGRANDE

Když jsem limonádu kupoval, paní prodavačka mi dala instrukce, jak Mazagrande nejlépe konzumovat. Patřičně ledové a přidat citron. Zkusíme dodržet zatím tu studenost a žádné citrusy nepřidávat. Hmm, podle vůně z plechovky mi to připomíná... čokoládovou tyčinku Kofila? Po nalití do skleničky už je to více kávová vůně. Přesto ale jaksi pozměněná. Barvou možná trošku překvapí, ale ne nijak negativně, popsal bych ji jako klasický jablečný mošt. A chuť...? Výborná! Jsem velmi mile překvapen. Neměl jsem žádná očekávání, ale tahle limonáda je boží! Výváženost chuti mě fakt dostala. Absolutně nevadí relativně nizké množství cukrů, protože onen kávový odér jakoby říkal, že vlastně sladkost nepotřebujete. V momentě prvního střetu nápoje s jazykem ucitíte hlavně kávovou chuť zjemněnou zřejmě jablečným moštem a před samotným polknutím naopak přijemnou kyselost citrusových plodů. Průběh chuti není nijak a ničím narušen, žádná ze složek nedominuje a nelze říci jinak, než že si limonádu Mazagrande opravdu vychutnáváte. Tedy já rozhodně ano! Díky Tchibo, že jste si dali tu práci a přišli na náš trh s něčím novým a dosud nepoznaným.

Limonáda MAZAGRANDE

Plechovka objemu 250 ml stojí 30,-. Nejenom, že to není málo, ale ještě je to v plechovce. To jenom abych sám sobě trošku zchladil to nadšení. Všichni znáte můj negativní přístup k tomuto druhu obalu a i v případě Mazagrande bych uvítal skleněnou lahvičku. Nejenom proto, že nápoj patří do skla, ale také proto, že by u novinky spotřebitel hned viděl barvu nápoje. Zvědavost z toho, jak chutná kávově–citrusová Mazagrande a samotný pohled na limonádu by mohly překonat váhání, jestli za 30,- koupit nebo ano. Toť můj názor na obal. Etiketa v čele plechovky se mi rozhodně zamlouvá. Jednoduchá s dobrým barevným podkladem i jednotlivým zobrazením hlavních ingrediencí. Zároveň s větším počtem nápisů, které nijak vzhled nekazí. Rychle přečtitelné a jasně mluvící. Prostě pěkné. I přes menší kritiku za obal a cenu musím jednoznačně na závěr konstatovat nadšení. Protože jde hlavně o chuť a tu má limonáda Mazagrande jednoduše výbornou. Dobře, jde také o složení a to má limonáda Mazagrande jednoduše výborné. Jdu si asi koupit celý karton a vy rozhodně ochutnejte. Co nejdříve!

Složení: voda, koncentrát z jablečné šťávy (9,3 %), koncentrované ovocné šťávy 2,9 % (citron 2,5 %, grapefruit 0,4 %), kávový extrakt (1 %), citronový extrakt (0,4 %), oxid uhličitý, přírodní aromata, antioxidant: kyselina L–askorbová, stabilizátor: karubin, aroma kofein.