Kofola Višňová

Kofola Višňová
Výrobce: Kofola, a.s.
Objem: 2000 ml
Obal: PET lahev
Název: Kofola Višňová
Příchuť: Kolový nápoj s višňí
Typ nápoje: Limonáda
Přibližná cena: 30 Kč (za 100ml 1.5 Kč)
Energetická hodnota: 140 kJ (33 kcal) ve 100ml
Koupeno: Česká republika
Vyrobeno: Česká republika

Tyhlety kofoly. V Krnově jich vyrábí opravdu mnoho příchutí. My jsme tu zatím měli kofolu vanilku a Kofolu bez cukru se stevií. Jelikož mám rád višnové nápoje, sáhl jsem tentokrát pro kofolu višňovou. V půl litrovém balení PET.

Příchuť a přívuň dosahuje výrobce samozřejmě aromaty. Ty kofola obsahuje jak v chemické podobě tak v podobě přírodní aroma višně. Neobsahuje žádná umělá sladidla, sladí se pouze cukrem a glukózo-fruktózovým sirupem. Zase ten sirup. Ve višňové kofole dále najdete kofolácké extrakty, esence atd. Jako hlavní negativní složku (obsaženou ve všech doposud testovaných kofolách) musím určitě zmínit konzervant E211 Benzoan Sodný.

Po otevření víčka jsem byl hned překvapen malým nasycením nápoje. Trošku podezírám konkretní testovaný výrobek, že snad oxid uhličitý z velké části utekl z lahve. Její datum spotřeby má být totiž až v květnu tohoto roku. Nalil jsem do skleničky a barva nijak nepřekvapila. Voni lehce. Višeň poznávám, ale snadno bych si ji spletl s třešní, což je ale detail. Díky menšímu nasycení více cítím detaily chuti.

Podobně jako u Vanilky aroma skoro přebíjí kofolovou chuť. Určitě ale ne k horšímu. Limonáda chutná tak nějak netradičně, ani se tolik nepodobá Dr Pepperovi, či višňové Cherry Coke. Je taková svá, což potěší. Podobně jako u dvou zmíněných konkurentů bude Kofolu Višňovou nakupovat, dle mého, pouze určitá omezená skupina konzumentů. Ti, co preferují kofolu ovoněnou višní. Žádnou jinou. Mně osobně nijak neurazila, ale ani nepřekvapila. Podávejte rozhodně chlazené, i tak ale ucítíte menší pachuť po polknutí.

Pořídil jsem tentokrát půllitrové balení, kdo má pořad pít celé ty jeden a půllitry. Není pochyb o tom, že půllitrová balení vyjdou cennově nejméně výhodně. Podobně jako 1,5 litrové lahve i tato patří mezi ty kvalitně vyrobené s dostatkem plastu. Etiketa může být díky menšímu obalu typu sleeve (o sleeve více v komentářich članku Pickwick White tea) vzhledem typicky v kofola stylu. S vínovými barevnými prvky pro lepší rozeznání přichutě. I tak bych zmínku "višňová" více zvýraznil. Uvidíme co další příchuť, za sebe musím konstatovat, že Vanilka stále vede.

Složení: voda, sirup KOFO® (ovocný sirup, cukr, glukózo–fruktózový sirup, voda, karamel – pálený cukr, barvivo E 150d, kyselina citronová, chlorid sodný, esence pro KOFO® – aroma, bylinný extrakt – přírodní aroma, lékořicový extrakt – přírodní aroma, konzervant E 211, kofein max. 15 mg/100 ml), přírodní aroma višně, aroma, oxid uhličitý.