Jemně sycený citronový Mountain Dew

Jemně sycený citronový Mountain Dew
Výrobce: PEPSICO CZ s.r.o.
Objem: 1500 ml
Obal: PET lahev
Název: Dr Pepper
Příchuť: Višeň
Typ nápoje: Limonáda
Přibližná cena: 30 Kč (za 100ml 2 Kč)
Energetická hodnota: 119 kJ (28 kcal) ve 100ml
Koupeno: Česká republika
Vyrobeno: Česká republika

Mountain Dew od Pepsi se začíná objevovat v regálech všech možných hypermega marketech. Svítivě zelená lahev je už sama o sobě dost výrazná na pohled, uvidíme jak bude limonáda chutnat.

Přesněji jde o limonádu, která (podle Pepsi) stojí na rozhraní limonády a energy drinku. Má lime–citrusovou příchuť a energetickou hodnotu 199 kJ. Já nevim no. Řikám si na co další limonádu s "příchutí" citrusů. V čem je tahle jiná? Větší energetická hodnota a kofein? Možná. Citrusovou příchuť dává kyselina citronová a aroma. Alespoň sladí PEPSICO cukrem. Bohužel konzervuje sorbátem draselným. Stabilizuje arabskou gumou a modifikovaným škrobem. Za zmínku ještě stojí barvivo betakaroten. Už se nemůžu dočkat až načnu PET lahev.

Barvou žlutá až světle zelená limonáda Mountain Dew voní slabě sladce citronově. S barvou to výrobce až trošku přehnal řekl bych. Citron přidaný do vody zpravidla nijak barvu nemění. Hmm, sladký jako cumel. A to fakt, že hodně. Přecejenom 12 g cukru/100 ml není málo. Nehledě na jemnější nasycení, tzn. menší "maskování" cukrů bublinkami. Citronovou chuť zaznamenáte, ale kdyby byla "pravá", chutná Mountain Dew více kysele až trpce, meně sladce. V tomto případě konzumujete hodně sladkou nasycenou limonádu s kofeinem a bez nulového podílu poctivého citronu. Když už nemá ovocný citronový podíl,o hodně by se nápoj zdražil použitím alespoň přírodních aromat jako u 7Up? Nemůžu si pomoct, Mountain Dew mi přijde jako naprosto zbytečný produkt na trhu. Ono totiž energetický nápoj = limonáda.

Jemně sycený citronový Mountain Dew

PET lahev patří k poctive Pepsi klasice. Dostatek plastu zaručuje její pevnost zejména při nalévání do skleničky. Celkově má obal líbivé detaily. Upoutá (ne asi každého) hlavně svítivě zelená lahev s kontrastujícími detaily černého víčka a černého podkladu etikety. Mountain Dew nápis zabírá celou přední část etikety a vypada tak trošku kosmicky. Ale dobře. Zadní strana hovoří o nutričních hodnotách a složení. Plus nějaké ty doplňující informace o výrobci apod. Vyzkoušejte a uvidíte sami. Ja už nevyzkoušim. Dodává se bohužel pouze v 0,5l balení, tím pádem vychází dráž.

Složení: voda, cukr, oxid uhličitý, kyselina: kyselina citronová, antioxidant: kyselina askorbová, aroma, konzervant: sorbát draselný, aroma: kofein, stabilizátory: arabská guma a modifikovaný škrob, barvivo: beta karoten.