Hroznová limonáda z Náchoda Primátor Hrozno

Hroznová limonáda z Náchoda Primátor Hrozno
Výrobce: PRIMÁTOR a.s.
Objem: 330 ml
Obal: Skleněná lahev
Název: Primátor Hrozno limonáda
Příchuť: Hroznové víno
Typ nápoje: Limonáda
Přibližná cena: 6 Kč (za 100ml 1.82 Kč)
Energetická hodnota: 140 kJ (33 kcal) ve 100ml
Koupeno: Česká republika
Vyrobeno: Česká republika

Hroznovou z Náchoda uzavírám skupinu ochucených sycených nealkoholických nápojů, jednoduše řečeno – limonád, vyráběných pivovarem Primátor. Už jste někdy byli v Náchodě a stáli u pivovaru? V pěkném místě se nachází a za ním hned kopečky a lesy a Montace a Pod Montací…

Tak jako u předchozích ochucených nealkoholických z Náchoda (Primátor vyrábí také sodovou vodu), upozorňuje etiketa na vodu – z vysoce kvalitního zdroje teplicko–adršpašských skal. Fajn. A co ty konzervanty? Benzoan a Sorban. A co to barvivo – potravinářská žluť? Jako dobře, cena je opravdu nízká, ale nestálo by za to ubrat chemii a trošku zdražit? Alespoň že kluci v Náchodě sladí cukrem. Jeho množství na 100 ml limonády ale neuvádí. Příchuť pochází z přírodních a přírodně identických aromat. Uznávám, že by kapka hroznové šťávy, jako hlavní zdroj chuti nápoj znovu prodražila a mám radost, že chybí aromata vyrobená z nepřírodních zdrojů. Ovšem stejně se nevyhneme hodnocení složení známkou 5. Škoda.

Hroznová limonáda z Náchoda Primátor Hrozno

Docela dost pěny vzniklo při nalévání limonády do skleničky. A i silná vůně mě zprvu zarazila. Potravinářské žlutě obsahuje asi malinkato (samozřejmě) protože Primátor Hrozno ma opravdu jenom slabounký nádech do žlutozelena. Množství oxidu uhličitého v limonádě patří pocitově k takovému příjemnému průměru, po polknutí ale citíte "jakoby" dozvuk bublinek, který ale zůstává delší dobu v ústech – štiplavá chuť konzervantů (?) a proto i to větší pěnění na začátku? Sladké mi Hrozno moc nepřijde, alespoň subjektivně. Hodně se cukry skrývají za nasycení a kyselost. A pokud máte nápoj opravdu vychlazený, sladký skoro není. Příchuť hroznů poznáte, nastupuje ihned a zůstává stále, ikdyž máte vypito. Dával jsem ochutnat a první názor zněl "horší Toptopic". Pro někoho možná lepší Toptopic. Pro mě klasická hroznová limonáda ničim nevýrazná, ale neurazí.

Hroznová limonáda z Náchoda Primátor Hrozno

Etiketa se nese v podobném duchu jako předchozí příchutě testovaných limonád Malina, Cola a Multivitamín (ten ale patří do skupiny ovocné nápoje). Světle zelený podklad bych vyměnil za bílý, aby plody hroznového vína lépe vynikly a zkusil bych dát ovoci větší "více realný" vzhled. To je ovšem jenom můj pohled na věc. Primátor má výhodu svých zálohovaných lahviček hubeného tvaru, zákazník pozná i podle obalu, od koho bude hrozno pít. Ikdyž pravda, už jsem viděl stejný tvar lahví u limonád Nikol z Opavy. Znáte? Korunkové víčko patří ke klasice, a tak mně chybí hlavně nutriční údaje na zadní etiketě. Aspoň tu hodnotu cukrů kluci uvádějte ne?

Složení: voda, cukr, kyselina citronová, přírodní a přírodně identické aroma, antioxidant kyselina askorbová, barva E 102, konzervanty E 202, E 211, oxid uhličitý.