Grace Ginger Beer - zázvorové pivo nepivo

Grace Ginger Beer - zázvorové pivo nepivo
Výrobce: Grace Foods
Objem: 330 ml
Obal: Plechovka
Název: Grace Ginger Beer
Příchuť: Zázvor
Typ nápoje: Limonáda
Přibližná cena: 20 Kč (za 100ml 6.06 Kč)
Energetická hodnota: 243 kJ (57 kcal) ve 100ml
Koupeno: Česká republika
Vyrobeno: Německo

Další zajímavost mezi nealkoholickými nápoji představuje dnešní drink jménem Gigner beer. Podle názvu budu očekávat zázvorové pivo. Ale bacha, žádný alkohol v tom není, jste na stránkách o nealkoholických nápojích.

Nápoj pochází z Německa a překvapivě má i české texty na etiketě. Výrobce už od začátku asi počítal s distribucí na našem trhu. Musel jsem tentokráte hodně omýt vršek plechovky, protože byla za...sekaná jak jetel. Škoda plechovkového obalu, ale co se dá dělat. Nic. Nápoj obsahuje 13,8 g cukru na 100 ml. Síla. Příchuť způsobuje zázvorové aroma a jiná přírodní aromata. Okyseleno kyselinou citronovou a bohužel nám složení kazí stabilizátor arabská guma. Emulgátor glycerolester borovicové pryskyřice má známku za 3. Potěšila mě přítomnost cukru jako sladidla a nulový obsah konzervantů a barviv. Také si tu interně můžeme říci, že jde vlastně o energetický nápoj, jelikož Ginger beer dává 243 kJ na 100 ml.

Grace Ginger Beer - zázvorové pivo nepivo

Zázvor nemám rád. A tohle zázvorové "pivo" tak voní. A dost silně. Neodrazuje vás to ale nijak od napití. Musím uznat přijemné nasycení. Víc bublinek by ještě více zvyšovalo pocit zázvorové chuti. A ta je přátelé dost silná. Ostatně samotný zázvor je také síla. Tady hodně zjemňuje jeho chuť cukr. I tak ale zázvor dominuje. Těsně po napití se vám na jazyku objeví zajímavý sladký pocit blíže nespecifikovatelné přírodní chuti (přírodní aromata) a pak hned nastoupí zázvor, který přetrvává až do konce. Po polknutí ucítíte onu zázvorovou "pálivost". Nijak to ale nekazí dojem z chuti. Zázvoroví nadšenci budete nadšeni. Určitě pijte vychlazené.

Plechovka má na přední straně etikety spousty nápisů. Kromě názvu Gigner beer udává zmínku o jamajském stylu, v originále "Jamaican Style". Ihned také přidává dodatek "non-alcoholic drink" a aby naladila případného konzumenta ještě říká něco o "NEW SMOOTHER TASTE!". Čili nová jemnější chuť. Nevím, nechutnal jsem tu starou. V součtu obsahuje etiketa nápisů až až. Na zadní straně najdete údaje o složení, výrobci a nutričních hodnotach. Klasika. Celkovým dojmem ale působí etiketa dost nudně a obyčejně. Vy co máte rádi zázvor, určitě doporučuji ochutnat tento zázvorový energetický nápoj jménem Ginger beer. BTW: Trošku nechápu slovo "beer" v názvu, jelikož ani (alespoň částečným) složením ani chutí se o pivo nejedná. Objednávejte na eshop.provita.cz

Složení: Voda, Cukr, Oxid uhličitý, Přírodní zázvorové aroma spolu s dalšími přírodními aromaty, Okyselující látka: Kyselina citronová, Stabilizátory: arabská guma a glycerolester borovicové pryskyřice.