Fentimans Cherry Tree Cola se zázvorem

Fentimans Cherry Tree Cola se zázvorem
Výrobce: Fentimans Ltd.
Objem: 275 ml
Obal: Skleněná lahev
Název: Fentimans Cherry Tree Cola
Příchuť: Třešňově zázvorovitě kolová
Typ nápoje: Limonáda
Přibližná cena: 44 Kč (za 100ml 16 Kč)
Energetická hodnota: 197 kJ (46 kcal) ve 100ml
Koupeno: Česká republika
Vyrobeno: Spojené království

Cherry Tree Cola od Fentimansu se v ledničce chladí už nějaký ten pátek a dnes na ni konečně přišla řada. Doposud jsem byl s Fentimans limonádami vesměs spokojen, uvidíme jaká bude Cherry Tree Cola.

Podobně jako u předchozích ochutnaných příchutí očekávám u Cherry Tree více než slušné složení. Doplněné nějakou perličkou. Cukru obsahuje opravdu dost, přesně 11,6 g na 100 ml. Po nasycené vodě čtu a volně překládám fermentovaný (kvašený) zázvorový extrakt složený z vody, zázvoru, kvasnic a cukru. Pro správné kolové zbarvení používají kluci v Anglii karamelové barvivo, samozřejmě nechybí kofein a bohužel také kyselina fosforečná. Ta nám celé složení rázem hodí do skupiny se známkou 4. Škoda! Protože už ted sem moc zvědav na chuť nealkoholického nápoje Fentimans. Etiketa ještě zmiňuje heslo "bez lepku" čili vhodné pro vegetariány. To jsem snad na limonádě ještě neviděl.

Fentimans Cherry Tree Cola se zázvorem

Otevřu a už se mi sbíhají sliny. Voní v lahvi i ve skleničce, tak to má být. Vůně ihned prozrazuje třešnovou příchuť, ale tak pěkně, nechemicky s přídavkem kolové limonády a troškou toho zázvoru. Určitě voní lépe než "třešnový" Dr. Pepper nebo Cherry Coke. Ochutnavám a... paráda. Limonáda má přiměřené (podle mého zcela vyvážené) nasycení, mnohem nižší než tyhlety Coca-Coly. Super! Hned v úvodu zaznamenáte třešnovou příchuť, druhý v pořadí přichází kolový základ ochucený zázvorem. Vše výborně dohromady sladěné bez jakékoliv dominance té či oné chuti. Ani sladkost neni pocitově výrazná. Na závěr trošku "silnější" dozvuk zázvoru. Opravdu ale berte slovo silnější s rezervou, zázvor sám o sobě patří k velice aromatickým přichutím, Fentimans Cherry Tree ale přijemně obzvláštňuje a nejvíce se projeví po polknutí. Jsem moc spokojen a konečně zase po dlouhé době limonáda s výbornou chutí. Podávejte chlazené, jelikož čím teplejší, tím sladší a zázvorovitější.

Fentimans Cherry Tree Cola se zázvorem složení

Ti z vás, co hovoříte anglicky si můžete na zadní etiketě přečíst spousty doplňujících informací o výrobě a vzniku značky Fentimans pocházející z Velké Británie s historií více než 100 let. Bohužel ale chybí jakékoliv slůvko v češtině. Čelní strana etikety se mi líbí nejvíce z doposud testovaných Shandy a Mandarin and Orange. Dělá to asi motiv stromečku s višnovými plody. Malý ale příjemný detail, který pohled na nápoj příjemně oživí. Samozřejmě také lahvička, která dodává vyjímečnost svým tvarem. Šroubovací kovové víčko pro možnost pozdějšího dopití limonády využije málokdo, jelikož objem 275 ml vypijete raz a dva. V součtu se musím přiznat mě dnešní přiměřeně nasycená limonáda více než nadchla a těším se na další příchutě. Jen tak dál.

Složení: sycená voda, fermentovaný zázvorový extrakt (voda, kořen zázvoru, kvasnice, cukr), aroma, barvivo: karamel E150d, kyselina fosforečná, kofein