Euro Shopper Grapefruit limonáda

Euro Shopper Grapefruit limonáda
Výrobce: VESETA spol. s.r.o.
Objem: 2000 ml
Obal: PET lahev
Název: Euro Shopper Grapefruit
Příchuť: Grapefruit
Typ nápoje: Limonáda
Přibližná cena: 6 Kč (za 100ml 0.3 Kč)
Energetická hodnota: 4 kJ (1 kcal) ve 100ml
Koupeno: Česká republika
Vyrobeno: Česká republika

Odvážil jsem se koupit limonádu bez etikety. Resp. s nic neříkající etiketou. Zajímalo by mě, jak velké množství spotřebitelů nakupuje tento typ nápoje. Nicméně Veseta vyrábí více drinků (privátních značek) podobného druhu, čili se prodávat musejí. Tak se na to podíváme.

Po otevření se kupodivu dostaví vůně bílého grepu. Ovšem je to taková rádoby vůně. Když si přivoníte znovu, ucítíte chemii. Velice dobře maskovanou chemii. Překvapivě i chuť na první pocit není zlá. Postupně vzniká na jazyku jakýsi povlak způsobený zřejmě umělými sladidly. Také vaše zuby umělá sladidla zaznamenají. Necháte chvilku v ústech, polknete a postupně se dostavuje pachuť, resp. pravá chuť této "limonády" a vše co v ní plave. Snad jenom jemné nasycení cca do 4 gramu CO2 na litr je u Euro Shopper Grapefruit příjemné. Co by jste také chtěli za 5,90. Odhaduji náklady výrobce se vším všudy cca 4 až 5 korun.

PET lahev překvapivě patří mezi ty lepší – dost pevná, žádné šetření na materiálu. Ono taky u 2 litrového obalu je to nutnost. Na etiketě jsou zobrazeny jakési tři pohárky, v každém plave kostka ledu nebo co. Osobně smysl etikety nechápu. Naštěstí nápis grapefruit prozrazuje příchuť nealko nápoje. A teď to nejlepší – složení.

Složení: Pitná voda, oxid uhličitý, kyselina: kyselina citronová, ochucující složka (stabilizátory E414, E445; aroma; antioxidanty: E306, E320, E307; barviva: E120, E160a), sladidla: sacharin sodný, acesulfam K, aspartam, antioxidant: kyselina askorbová; konzervanty: benzoát sodný, sorbát draselný. Obsahuje zdroj fenylalaninu.