Cola + pomeranč = Schwip Schwap

Cola + pomeranč = Schwip Schwap
Výrobce: PEPSICO CZ s.r.o.
Objem: 1500 ml
Obal: PET lahev
Název: Dr Pepper
Příchuť: Višeň
Typ nápoje: Limonáda
Přibližná cena: 30 Kč (za 100ml 2 Kč)
Energetická hodnota: 119 kJ (28 kcal) ve 100ml
Koupeno: Česká republika
Vyrobeno: Česká republika

Díky vstřícnosti společnosti PEPSICO CZ se mi podařilo získat nový nápoj na trhu jménem SCHWIP SCHWAP. Touto recenzí bych tedy mimo jiné rád poděkoval Pepsi za vzorek kolové limonády s pomerančovou šťávou.

Podle všech aktuálních informací jde o první výrobek na trhu s chutí coly a pomeranče v jednom. Například V Německu nebo Rakousku se obdobné výrobky obecně označují jako "spezi". Mimo jiné je Schwip Schwap od Pepsi jedničkou na německém trhu. Na našem trhu se jedná o úplnou novinku a je mi ctí, že vám ji mohu dnes představit.

Pomerančové šťávy obsahuje Schwip Schwap nejméně 3,5%. Což není jistě nijak hodně, ale u limonády to stačí. Štáva pochází samozřejmě z koncentrátu. Při čtení etikety v části "složení" sem se začal na Schwip Schwap ještě více těšit. Neobsahuje žádné konzervanty, umělá sladidla ani chemická barviva. Barvivo pouze E150d tj. karamel. Potěšilo přírodní aroma. Samozřejmě nesmí chybět kyselina citronová a jako "aroma" obsahuje kofein. Pepsi sladí Schwip Schwap cukrem, žádný glukózo–fruktózový sirup. Cukru obsahuje 9,9 g na 100 ml.

Barva odpovídá složení. Už v průhledné PET lahvi poznáte že jde barevně opravdu o kolový nápoj smíchaný s pomerančovou šťávou. Karamelová barva má lehký nádech do žluta. Vůní převládá více pomeranč. Možná podpořený přírodním aromatem. Po ochutnání jsem trošku zklamaný z vyššího nasycení než třeba u Pepsi či 7Upu. Možná je to ale jenom pocit, jelikož pomerančový koncentrát může svojí nakyslou, štiplavou chutí zvyšovat pocit nasycení. V úvodu tak citíte hlavně pomeranč, který ale ihned zjemňuje cola a po polknutí zase dozvuk citrusových plodů. Chuť nic nekazí. Osvěžující spokojenost.

Cola + pomeranč = Schwip Schwap

Podobně jako u předchozích nápojů od PEPSICO má i Schwip Schwap poctivou tvrdou PETku, která se vám v rukou nemačká jak papír. Víčko (zatím) klasické, žádný zkrácený úzávěr používaný hlavně výrobci ochucených vod. Etiketa jede ve stylu Pepsi nápojů. Jednoduchý nápis "SCHWIP SCHWAP" s části loga Pepsi, celé zabarvené do tmavě červena a žluta s kouskem pomeranče. Charakter chuti dokládá nápis "COLA + ORANGE". Zadní strana obsahuje složení a nutriční hodnoty. Vše jak má být. Musím se přiznat, že mě kombinace chutí coly a pomeranče mile překvapila. Doporučuji ochutnat.

Složení: voda, cukr, oxid uhličitý, pomerančová šťáva z koncentrátu, kyselina: kyselina citronová, barvivo: karamel (E150d), přírodní aroma, aroma: kofein