Vanilková Coca-Cola

Vanilková Coca-Cola
Výrobce: The Coca-Cola Company
Objem: 355 ml
Obal: Plechovka
Název: Coca-Cola VaniLLa
Příchuť: Vanilka
Typ nápoje: Limonáda
Příbližná cena: 35 Kč (za 100ml 9.86 Kč)
Energetická hodnota: 182 kJ (43 kcal) ve 100ml
Koupeno: Česká republika
Vyrobeno: USA

Ano, podařilo se mi sehnat z emeriky dopravenou Coca–Colu VaniLLa. Zkoušel jsem koupit PET lahev, ale nakonec jsem se musel smířit s plechovkou 355 ml resp. 12 FL OZ. Koupil mi ji kámoš Jenda v Praze. Jdem na to.

První výrobek od Coca–Coly, který mi fakt moc chutná i voní. Coca–Cola Vanilka patří k těm jemně nasyceným (narozdíl od "naší" Coca–Coly). Oxid uhličitý tak vůbec nepřebíjí chuť. Sladká samozřejmě až až (11,8 g/100 ml), ale to ji klidně odpustím. Vanilku cítíte jenom zlehka (Kofola Vanilka voní více) a přesto přijemně mění klasickou kolovou chuť. Dle mého našli kluci v Atlantě cestu, jak výborně skloubit kolový nápoj s příchutí vanilky, a tak přes Atlantik dopravená Coca–Cola VaniLLa s klidem strčí všechny doposud testované Coca–Coly do kapsy. Bravo! Ani žádná pachuť na jazyku, prostě nic, co by chuť kazilo.

Coca-Cola VaniLLa

Musím se přiznat, že mě překvapila situace, kdy výrobek nemá žádnou českou etiketu, ani čárka v češtině. Žil jsem v domnění, že není možné vůbec na našem trhu prodávat výrobky bez informací v češtině. A tak vám stručně přeložím, co vše nápoj obsahuje. Kromě klasiky v podobě kys. fosforečné, kofeinu a karamelové barvy, sladí výrobce "high fructose corn syrup" – tzn. vysoce fruktózovým kukuřičným sirupem. V USA vyrábí fruktózový sirup z kukuřice. Žádný klasicky cukr–sacharóza.

Coca-Cola VaniLLa složení

Obal nepatří k nijak neobvyklým. Klasická plechovka s typickým psacím písmem loga "Coca–Cola" na červeném podkladu s tiskacím nápisem "VaniLLa". Pokud jde o informace o nápoji, připadá mi, že u nás na českých obalech je textu až moc. Na této limonádě si najdete ty nejdůležitejší informace, nic víc. Ale stačí to. Mrzí mě, že se tato Vanilla Coke nevyrábí i u nás, patřila by u mě na první místo v kolových nápojích.

Složení: Carbonated water, high fructose corn syrup, caramel color, phosphoric acid, natural flavors, caffeine

Dodatek: Od konce roku 2013 se začala vyrábět česká Coca–Cola Vanilla také u nás v Praze.