Vynikající Pfanner Green Tea s citronem a opuncií

Vynikající Pfanner Green Tea s citronem a opuncií
Výrobce: Hermann Pfanner Getränke GmbH
Objem: 1500 ml
Obal: PET lahev
Název: Pfanner Green Tea Lemon
Příchuť: Zelený čaj, citron, opuncie
Typ nápoje: Ledový čaj
Přibližná cena: 40 Kč (za 100ml 2.67 Kč)
Energetická hodnota: 114 kJ (27 kcal) ve 100ml
Koupeno: Česká republika
Vyrobeno: Rakousko

Pfanner The Green Tea s citronem a kaktusem (opuncie) mě vždy fascinoval. Svoji etiketou s japonským motivem ale hlavně, svoji chutí. Uběhla dlouhá doba, co jsem ho naposledy ochutnal a nemůžu se dočkat na dnešní recenzi.

Jasně, můj prazážitek je silný a správný. Přátelé mám pocit, že tu máme aspiranta na zatím nejlepší ledový čaj u nás. Pfanner do svého Zeleného čaje nepřidává žadné čajové extrakty. Budete asi překvapení, když řeknu, že složení začíná údajem "zelený čaj 90,6%hm. (pitná voda, zelený čaj)". Druhý v pořadí následuje cukr 6,5 g/100 ml, což není mnoho, resp. je to velice málo. Super! Hlavně ale z údaje 90,6% hm. mám dost. Zdá se, že Pfanner čaj klasicky uvaří, zcedí, vychladí, přidá pár přísad a stáčí. Žádná primitivnost v podobě přidání čajového extraktu. Chuť vylepšuje ovocná šťáva z citronu a opuncie (rod rostliny z čeledi kaktusovité). Na závěr trocha kyseliny citronové a citrátu sodného. Ovoníme aromatem a už se mi sbíhají sliny. Ne z důvodu aromat, ale z důvodu hlavního složení, tj. zeleného čaje a ovocných šťáv.

Vynikající Pfanner Green Tea s citronem a opuncií

Po otevření se vám pod nos dostane lehká vůně zeleného čaje šmrncnutá ovocnou šťávou. Ikdyž nevoní nijak slabě, voní výborně. I po nalití do skleničky. Barviva v nápoji žádná neplavou, a tak pochází barva vyložené z čaje, citronu a opuncie. První dva pocity z Green Tea nemají chybu. Nyní to nejdůležitější. Jemné vůni předchází jemná chuť. Tu má Green Tea opravdu lahodnou. V úvodu až nenápadnou s pozvolným čajovým nástupem doplněným mixem ovocných šťáv citronu a opuncie. Žádná z chutí nijak nepřevažuje, zapomeňme na dominanci kyselé, či trpké, natož pak sladké. Cukry právě skoro nepocítíte. Po polknutí nulová pachuť v ústech. Pouze skvělý pocit z chuti. Nepijete nic "umělého" přijde mi, že Green Tea patři mezi ty nealkoholické nápoje vyrobné opravdu s tou nejvyšší péčí. Trošku mi tu zteplal, ale pořád chutná víc než dobře. Přesto doporučuji pít vychlazený a ze skleničky. Hlavně v horkém létě, kdy nejenom skvěle zachutná, ale i osvěží.

Vynikající Pfanner Green Tea s citronem a opuncií složení

Už v úvodu jsem chvalil etiketu. Celý její vzhled kazí snad jenom nulová přítomnost hlavních textu v češtině. Očekávejte je pouze v angličtině a němčině. Škoda. Jinak japonský motiv s miskou čaje v pozadí a kaligrafickými znaky po stranách, doplněné lístkem čaje výrobce vymyslel opravdu znamenitě. V součtu vzhled etikety působí velice pěkně, možná trochu tajemně. Pfanner si moc dobře uvědomuje kvalitu svého produktu, čili ani na etiketě nešetří. Typ sleeve, neboli "rukáv" zajistí pokrytí PET lahve etiketou ze dvou třetin celé její délky. Obal rozhodně nepatří k těm "papírovým" (plastu použili ve Pfanneru až až) a víčko má také poctivý dlouhý závit. Sečteno a podtrženo – nejlepší ledový čaj, který jsme tu doteď měli.

Složení: zelený čaj 90,6%hm. (pitná voda, zelený čaj), cukr, ovocná šťáva vyrobená z ovocného koncentrátu (citrón, opuncie), regulátor kyselosti: kyselina citronová, regulátor kyselosti: citrát sodný, aroma. Obsahuje kofein.