Pfanner COFFE a ORANGE

Pfanner COFFE a ORANGE
Výrobce: Hermann Pfanner Getränke GmbH
Objem: 2000 ml
Obal: Tetra Pak
Název: Pfanner COFFE & ORANGE
Příchuť: Káva a pomeranč
Typ nápoje: Ledový čaj
Přibližná cena: 60 Kč (za 100ml 3.5 Kč)
Energetická hodnota: 125 kJ (29 kcal) ve 100ml
Koupeno: Česká republika
Vyrobeno: Rakousko

Mezi džusy na mě již delší dobu hledí Pfanner COFFE & ORANGE. Samozřejmě se nejedná o džus, ale prodejci (jako třeba Ahold) tento Tetra Pak právě mezi 100% šťávy ve svých regálech rovnají. Mate mě kombinace kávové a pomerančové chuti, že by se Pfanner inspiroval u Tchibo, přesněji u Mazagrande.

Nápoj sám se charakterizuje jako "kávový nealkoholický nápoj ochucený, s pomerančovou příchutí, vyrobený z výluhu pražené kávy arabica za studena". Zajímavý úvod v části složení pokračuje: "výluh za studena z pražené kávy arabica (92%)". Štávy ve výrobě kápli pouze 1 %. Proto asi také nebyl kávový Pfanner nijak drahý a za dva litry v Tetra Paku chtěli v Aholdu pouze 60,-. To bylo hned po charakteru nápoje druhé překvapení, které mě u tohoto nealkoholického drinku zarazilo. Co je to za nealko? Ovocný nápoj? Nebo snad limonáda? Bublinky žádné neobsahuje a ovoce má 1 %. S největší pravděpodobnosti půjde o citrusem řiznutou ledovou kávu a k pomerančové přichuti nabízí Pfanner ještě verzi s citronem. Překvapivě neobsahuje mnoho cukrů (6,9 g/100 ml) a kromě kávy, cukru a šťávy už najdete v nápoji pouze a jen kyselinu citronovou. Samozřejmě ve Pfanneru ošetřují pasterací pro dostatečnou trvanlivost a k tomu mají hezkou etiketu.

Pfanner COFFE a ORANGE

Kávový ledový čaj. Tak bych asi hádal, kdyby se mě někdo zeptal, co právě piji. Podle vůně kávu nepozná každý, včetně mě. Jelikož senzorické vlastnosti čaje a kávy mají mnoho společného, nelze se zbavit pocitu jakési nejasné chuti Pfanneru COFFE & ORANGE. Voní podobně jako Mazagrande, chutná ale poněkud prázdněji s mírnou pachutí po polknutí. Rozhodně se jedná o nealko nápoj určený na léto a nejlepe servírovaný opravdu ledový. Nemám bohužel led na vyzkoušení, ale podle dosavadních zkušeností si dovolím tvrdit, že čím studenější, tím lepší. Ostatně samotná etiketa ke konzumaci drinku při nízké teplotě jednoznačně vybízí. Když znovu a znovu ochutnávám, uvědomuji si jakousi lehkost tohoto Pfanneru, což bylo zřejmě účelem jeho vývoje a výroby. Zkombinovat citrusy a kávu a nabídnout zajímavou alternativu k velkému množství ledových čajů nečajů na našem trhu. Hmmm, dopíjim a... při vyšší teplotě se nakysla pachuť prohlubuje a kazí dojem z chuti, proto opravdu pijte ledově vychlazený.

Pfanner COFFE a ORANGE složení

Vzhled Tetra Paku potěší nejedno oko. Pěkně poskládané a kontrastní barvy spolu s nápisem "COFFEE & ORANGE" řekněme v jistém retro stylu uprostřed etikety tvoří hezky poskládaný celek rakouského nápoje netradiční chuti. Pfanner chválím téměř vždy a téměř vždy také kritizuji absenci českých slov v hlavním popisu samotného výrobku. Podle země původu logicky převládá němčina s trochou angličtiny. Složení a nutriční hodnoty ale již českou verzi obsahují, a tak se vše podstatné dozvědí i ti, co cizími jazyky nevládnou. V součtu lze říci, že Pfanner COFFEE & ORANGE najde určitě svého konzumenta, jelikož nabízí kávovou alternativu k všem možným ledovým čajům dostupných na trhu. A pokud máte možnost, určitě přidejte do skleničky pár kostek ledu pro ještě lepší osvěžení.

Složení: výluh za studena z pražené kávy arabica (92%) (pitná voda, káva arabica), cukr, pomerančová šťáva (1%) z koncentrátu pomerančové šťávy, kyselina: kyselina citronová, aroma.