Sun of Mexico green tea s citronem a mátou

Sun of Mexico green tea s citronem a mátou
Výrobce: Hermann Pfanner Getränke GmbH
Objem: 500 ml
Obal: PET lahev
Název: Sun of Mexico green tea lemon-mint
Příchuť: Citron + máta
Typ nápoje: Ledový čaj
Přibližná cena: 29 Kč (za 100ml 5.8 Kč)
Energetická hodnota: 125 kJ (29 kcal) ve 100ml
Koupeno: Česká republika
Vyrobeno: Rakousko

Slunce Mexika se jmenuje ledový čaj s příchutí citronu a máty, který vyrábí společnost Pfanner. Nebýt vstřícné spolupráce s českým zastoupením rakouské firmy, asi bych tento čaj jinak nesehnal. Na první pohled mě zaujala hlavně etiketa a složení.

Ja se prostě vždycky těším u nových nápojů, že překvapí složením a bude to známka jedničková. U slunce z Mexika už už to vypadalo, ale bohužel přídavek kyseliny citronové nám známku sníží na 3. Určitě ale potěší základ celého čaje. Žádný čajový extrakt. Podobně jako například u Pfanner Green Tea i zelené slunce z Mexika obsahuje zelený čaj uvařený. Etiketa říká celých 92%. Pfanner sladí cukrem a znovu mám radost, jelikož ho v čaji najdete velice přijatelné množství 7,1 gramu na 100 ml. Zmíněná kyselina citronová slouží asi hlavně jako konzervant, jelikož kluci u Pfannera přidavají ještě 1% citronové šťávy (zřejmě) pro okyselení celého nealkoholického nápoje. Konzervanty neobsahuje a ani o pasteraci etiketa nemluví. Hádám, že díky uvaření celého čajového základu, není třeba znovu nápoj zahřívat – pasterovat, a tak je trvanlivost zajištěna hned od začátku.

Sun of Mexico green tea s citronem a mátou

Nejdříve mě zaskočila žlutější barva čaje, než kterou jsem očekával. Došlo mi ale, že neobsahuje žádná barviva a ulevilo se mi. Máta dává čaji výraznější odér a v kombinaci s citronem nevoní vůbec špatně. Také s chutí jsem velice spokojen. Překvapivě není výrazně nakyslá, jak jsem očekával a ještě větší radost mám z vyvážené sladkosti ledového čaje. Množství cukrů zvoli Pfanner opravdu skvěle a výsledná chuť se mi prostě zamlouvá. Po nalití do skleničky se mi chvilu zdálo, že čaj obsahuje oxid uhličitý a i teď koukám na malinké množství bublinek na dně skleničky. Nedivil bych se, kdyby v rámci zvýšení trvanlivosti výrobce lehoulince čaj nasytil. Už trošku zteplává a chuť už není tolik vyvážená. Klidně podávejte s ledem. Nápoj tím sice trošku naředíte, ale v rámci jeho "síly" (citronu a máty) to nijak nevadí. Důležité prostě je konzumovat opravdu ledový čaj.

Sun of Mexico green tea s citronem a mátou složení

Jak už jsem zmínil v úvodu, zaujala mě etiketa. Rozhodně se ji musí nechat výrazný a netradičný vzhled. Technologicky se jedná o tzv. sleeve, tedy rukáv. Tato technologie umožňuje z vrchu navléknout folii s potiskem, a tak doslova překrýt celou lahev od hlavy až k patě. Škoda jen, že nevidíte na barvu nealkoholického nápoje, jelikož etiketa vše zakrývá. U zeleného čaje slunce z Mexika se mi docela líbí zobrazení citronů a máty, ikdyž není tak výrazné. Ostatní barevné prvky etikety mě příliš neoslovují. Věřim ale, že v regálech zaujme a mnoho konzumentů po čaji sáhne právě z důvodu netradiční etikety. V součtu musím konstatovat opravdu vysokou kvalitu produktu a za mě, tzn. pokud jde hlavně o chuť, nezbývá nic jiného než chválit. Už se těším na další dvě příchuťě ledového čaje Sun of Mexiko.

Složení: uvařený zelený čaj(92%) (pitná voda, zelený čaj), cukr, citrónová šťáva (1%) vyrobená z citrónového koncentrátu, kyselina: kyselina citrónová, aroma.