True Tea Yerba Maté

True Tea Yerba Maté
Výrobce: VABICO s.r.o.
Objem: 330 ml
Obal: Skleněná lahev
Název: True Tea Yerba Maté
Příchuť: Yerba Maté
Typ nápoje: Ledový čaj
Přibližná cena: 30 Kč (za 100ml 9.09 Kč)
Energetická hodnota: 145 kJ (34 kcal) ve 100ml
Koupeno: Česká republika
Vyrobeno: Česká republika

Poslední True Tea jsem si nechal na ochutnání Yerba Maté. První jsem ochutnal borůvkou navoněný a pro mě nic moc chuťově zajímavý Green Rooibos. Druhý v pořadí Green Tea chutnal naopak výborně. To byla doba než jsem se dostal na třetí přichuť.

Na první pohled spatříte podobnou světle zeleno žlutou barva jako u Green Tea. Čaj voní trošku výrazněji, než bych očekával, ale určitě se typově dost podobá předchozím dvěma přívuním. Mají všechny tyhlety True Tea čaje velice podobné nejenom barvy, ale i vůně. Nejsem ale schopen vůni Yerba Maté k něčemu přirovnat. Znovu připomínám, že jsem čaj nijak nesrovnával s klasickým uvařeným čajem Yerba Maté v čajovně.

Chuťově, stejně jako u vůně, nevím, jak Yerba Maté popsat. Když ochutnáte, zjistíte, že pijete dost "originální" ledový čaj. Jeho sladkost (8,5 g cukru na 100 ml) skoro nezaznamenáte, rozhodně převažuje kyselejší chuť. Tu zřejmě způsobuje kyselina citronová a přírodní citronové a grapefruitové aroma. Chuť samozřejmě zjemňuje přídavek jablečného koncentrátu, který ale chuťově nepoznám. Chuť je prostě velice specifická a neznám jiný ledový čaj, který by se tomuto podobal. Určitě ale není zdaleka tak povedená jako minulý Green tea.

Podobně jako u předchozích příchutí zaujme čaj pouze nadšence. Tím nechci řict, že by skupina konzumentů byla potenciálně malá. Právě že může oslovit vás, co ledové čaje nepijete vůbec, jelikož True Tea jsou prostě jiné. Vaří se z lístků, podobně jako klasický čaj, louhují se, pak se schladí a stáčí do perfektních skleněných lahviček. Dle mého ideální způsob připravy ledového čaje. Na co dávat koncentráty, které dodají čajovou chuť, když můžete nápoj vyrobit "poctivě".

Obalu nemám znovu co vytknout. Originální tvarovaná skleněná lahvička objemu 330 ml se širokým víčkem potištěná vkusnou a originální etiketou jde ruku v ruce s vyjímečností ledového čaje Yerba maté. Kromě nápisu True Tea v čele zobrazuje ještě zřejmě čajové lístky a také např. zmínku "from Václav Binar". Tj. zakladatel a výrobce čajů True Tea. Poslední přichuť čajů True Tea nijak nezaujala, celkově jde ale o velice propracovaný produkt.

složení: tradičně vařený čaj Yerba Maté, glukózový sirup, jablečný koncentrát, přírodní citronové a grapefruitové aroma, regulátor kyselosti: kyselina citronová, antioxidant: kyselina askorbová