True Tea Green Tea

True Tea Green Tea
Výrobce: VABICO s.r.o.
Objem: 330 ml
Obal: Skleněná lahev
Název: True Tea Green Tea
Příchuť: Fujian Gunpowder
Typ nápoje: Ledový čaj
Přibližná cena: 30 Kč (za 100ml 9.09 Kč)
Energetická hodnota: 145 kJ (34 kcal) ve 100ml
Koupeno: Česká republika
Vyrobeno: Česká republika

Druhý v pořadí True Tea ledových čajů nabízím přichuť Green Tea. Po minulé příchuti Green Rooibos, kde mi trošku vadilo na můj vkus silné borůvkové aroma, jsem plný očekávání, jak bude chutnat True Tea ZELENÝ ČAJ Fujian Gunpowder.

Hmmm, zajímavá vůně. Druhově podobná předchozímu Green Rooibosu. Zřejmě z důvodu stejného způsobu výroby čaje, tentokrát ovšem pochází základ vůně (i chuti) z Fujian Gunpowderu. Ledový čaj True Tea Green Tea se vyrábí také "klasicky" tj. uvaření vody, vylouhováním lístků, zcezením, zchlazením, dochucením a stočením do obalu. Žádné čajové extrakty. Přijde mi, že hlavní podíl na konečné vůni způsobuje citron. Ten se dle mého hodí rozhodně lépe než borůvka u Green Rooibos.

Když se napijete tak nevíte. Nevím znovu k čemu chuť tohoto ledového čaje přirovnat. True Tea ZELENÝ ČAJ Fujian Gunpowder je prostě originál. Výborná chuť! Přírodní citronové aroma společně s jablečným koncentrátem čaj zjemňují tak akorát a opravdu si ho vychutnáte. Není nic, co bych chuti vytknul. Nijak přeslazený, ani nakyslý, nulová pachuť po polknutí, žádný ocas, který by kazil celkový dojem. Znovu není nutné pít čaj zcela ledový. Barvu má podobnou jako předchozí – světle žlutozelenou.

Odvažuji se tvrdit, že True Tea ZELENÝ ČAJ patří chuťově doposud k tomu nejlepšímu co jsme tu v kategorii Ledové čaje měli. Lepší i než Pickwick White tea & lemon, který u mě doteď kraloval. Škoda, že výrobce přidal kyselinu citronovou zřejmě z důvodu trvanlivosti a okyselení. A třeba by byla chuť ještě lepší, kdyby místo glukózového sirupu obsahoval klasický cukr. Čaj je samozřejmě nesycený a pasterovaný. Tyjo, fakt dobrota. Kde se dá koupit dvoulitrové balení?

K té výborné chuti přidám ještě zmínku o špičkovém obalu, etiketě, víčku... Skleněná lahvička se širokým uzávěrem je jasnou volbou a podtrhuje tak kvalitu a prestiž ledového čaje True tea. Jakýkoliv jiný obal i úzší víčko by jenom kazily tento produkt. Vychytaná etiketa podobně jako u True Tea Rooibos. Jednoduchá, přehledná s pěknými detaily, prostě radost pohledět. Jediné co kazí (konečně něco) tento čaj je bohužel cena nejméně 30 korun za lahvičku. Ale prostě, stojí to za to. Aspoň jednou za čas. Doporučuji ochutnat!

Složení: Tradičně vařený zelený čaj Fujian Gunpowder, glukózový sirup, jablečný koncentrát, přírodní citronové aroma, kyselina citronová, kyselina askorbová.