True Tea Green Rooibos

True Tea Green Rooibos
Výrobce: VABICO s.r.o.
Objem: 330 ml
Obal: Skleněná lahev
Název: True Tea Green Rooibos
Příchuť: Green Rooibos
Typ nápoje: Ledový čaj
Přibližná cena: 30 Kč (za 100ml 9.09 Kč)
Energetická hodnota: 116 kJ (27 kcal) ve 100ml
Koupeno: Česká republika
Vyrobeno: Česká republika

A je to tu. Těšil jsem se na specialitku jménem True Tea a dalo mi chvilku, než jsem sehnal luxusní lahvičky tohoto nápoje a mohl Vám ho představit. Předpokládám, že většina z Vás výrobky od Václava Binara nikdy neviděla a tak je představím postupně ve třech příchutích, resp. ve třech článcích. Začneme True Tea Green Rooibos.

Předem podotýkám, že jsem zmíněnou příchuť čaje nezkoušel například v čajovně, kde vám čaj Green Rooibos uvaří a podávají ve své původní podobě, tak jak se běžně čaj konzumuje. Bez přidaných látek, které samozřejmě ledový čaj True tea Green Rooibos obsahuje. Tento ledový čaj se vyrábí vylouhováním lístků v horké vodě, zcezením, zchlazením dochucením a stočením do skleněného obalu. Paráda. Žádný obsah čajového extraktu vytvařející "čajovou chuť". Barva je trošku tmavší žlutá a všimnete si drobných plovoucích částí čaje, zřejmě z důvodu louhování.

True Tea Green Rooibos voní asi jako Green Rooibos s přírodním borůvkovým aroma. Lehká čajová vůně šmrncnutá borůvkou. Nevím, k čemu jinému bych vůni přirovnal, ale rozhodně voní příjemně. Chuťově patří určitě k tomu lepšímu z dosud testovaných čajů. Jemná chuť vyladěná malinko jablkem a podtržená borůvkou. Na jazyku zůstává slabý ocas, který mi nejvíce znovu připomíná borůvky. Cítíte ho pouze chvilku a nikterak nekazí celkový dojem chuti.

No... když to tak znovu ochutnávám, neustále se mi vrací myšlenka, proč vlastně výrobce zvolil borůvkové přírodní aroma. Z jistého chuťového a voňavého úhlu pohledu totiž aroma podtrhuje vůni i chuť natolik, že by ho mohlo být v čaji méně. Jak už jsem zmínil, Green Rooibos také obsahuje jablečný koncentrát, pro zjemnění chuti. Glukózový sirup nahrazuje klasický cukr. A v neposlední řade obsahuje kyselinu citronovou, hádám z důvodu lepší konzervace a tím i delší trvanlivosti. Přesto, že je čaj pasterován.

Obal patří mezi špičku. Skleněná lahvička o objemu 330 ml se širokým černým víčkem krátkého závitu – co víc si přát. Jednoduchá, přehledná a originální etiketa, jasně znázorňuje příchuť čaje i jeho exkluzivitu. Jednotlivé detaily na obalu i etiketě potvrzují promakanost vzhledu a dojmu celého produktu na první pohled. Tomu odpovídá i cena začínající na 30 korunách za 330 ml. Pokud chcete vědět více o původu Green Rooibos, mrkněte na web. Možna jsem očekával "lepší" chuť (pro mě), proto se těším na další příchutě.

Složení: Tradičně vařený čaj Green Rooibos, glukózový sirup, jablečný koncentrát, přírodní borůvkové aroma, regulátor kyselosti: kyselina citronová, antioxidant: kyselina askorbová