Rauch Nativa white tea lychee

Rauch Nativa white tea lychee
Výrobce: Rauch
Objem: 1500 ml
Obal: PET lahev
Název: Rauch Nativa white tea lychee
Příchuť: Lychee
Typ nápoje: Ledový čaj
Přibližná cena: 39 Kč (za 100ml 2,6 Kč)
Energetická hodnota: 79 kJ (19 kcal) ve 100ml
Koupeno: Česká republika
Vyrobeno: Rakousko

Bílé čaje původně vznikají louhováním vrchních, ještě nerozvinutých lístků tzv. tipsů. Musíme ale brát na zřetel, že výroba ledového čaje nerovná se klasické přípravě čaje, tzn. zalitím čajových lístků horkou vodou. Ovoce lychee by mělo dodávat tomuto čaji příchuť.

Lychee pochází z Asie ze stromu stejného názvu. Plod má tenkou slupku a uvnitř je bílý s velkou peckou uprostřed. Chuť ovoce by se dala přirovnat chuti kompotu mandarinek, bez citrusové "ostrosti". Vůně zmíněného nápoje sama o sobě připomíná naše broskve, i když zlehka „navoněné“ nějakou umělou přívuní. Což ale může být výsledek všech přísad v nápoji smíchaných dohromady. Řekl bych, že se Rauch snažil najít zajímavou alternativu na tak již nasyceném trhu s ledovými čaji. Osobně nedovedu příchuť čaje přirovnat k ničemu jinému, než když si uvařím doma čaj obyčejný ruský (některé české obchody normálně prodávají ruské čaje), nechám ho vychladnout a přidám cukr a citron. Nic výrazného, nic zajímavého. Koupil jsem, přivoněl jsem, dopil jsem a už nekoupím. Možná kdyby Rauch vynechal umělá sladidla a sladil pouze cukrem, výsledná chuť by byla jiná... lepší.

Obal klasická PET lahev s úzkým hrdlem. Rauch vyfukuje své lahve tak, že podle hmatu poznáte logo výrobce. White tea Lychee není vyjímkou. V případě tohoto nápoje ale PETka kvalitou skoro převyšuje samotný nápoj. Škoda, od Rauchu a za nemalý peníz téměř 40 Kč bych čekal rozhodně kvalitnější produkt.