Pfanner Green Tea s citronem a liči

Pfanner Green Tea s citronem a liči
Výrobce: Hermann Pfanner Getränke GmbH
Objem: 1500 ml
Obal: PET lahev
Název: Pfanner Green Tea Lemon-Lychee
Příchuť: Zelený čaj, citron, liči
Typ nápoje: Ledový čaj
Přibližná cena: 40 Kč (za 100ml 2.67 Kč)
Energetická hodnota: 114 kJ (27 kcal) ve 100ml
Koupeno: Česká republika
Vyrobeno: Rakousko

Stále mám v živé paměti výborný ledový čaj Pfanner Green tea se špetkou kaktusu a proto si v tomto článku vychutnám jeho “bráchu” Pfanner Green tea Lemon–Lychee. Znovu se jedná o poctivý ledový čaj, kde chuť pochází z čaje, ne z extraktu.

Už od začátku, jak to tu tak prohlížím, vypadá ledový čaj velice slibně. Nejenom podle vzhledu, ale hlavně podle složení. Opět tu máme základ chuti z 91% tvořený zeleným čajem. Tzn. hezky uvařit, zcedit, zchladit, přidat pár příchutí a naplnit do lahví. Dochucení zeleného čaje zařizují (k mé velké radosti) šťávy, žádná aromata. 1% citronové a 1% lychee. Slazeno cukrem – krásných 6,6 g/100 ml, okyseleno kyselinou citronovou a citrátem sodným. Škoda, mohlo být hodnocení složení za 1. A tak přecejenom, na závěr přidané aroma. Co se dá dělat. Když si to tak srovnáte, tak složení ledového čaje Pfanner patří uplně jinam než spousty jiných čajů jejichž čajovou chuť dává extrakt. U Green Pfanner tea prostě pijete opravdový čaj, ochucený šťávou a slazený cukrem. A cenou přitom nijak extra nevybočuje z řady, koukejte na etikety když kupujete ledové čaje a vybírejte si ty bez extraktů.

Pfanner Green Tea s citronem a liči

Trošku přibrzdim a zkonstatuju, že by mohla být vůně slabší. Ne že by vyloženě nevoněl, ale prostě má trošku převoníno. Že nevíte, co tím myslím? Kupte, nalijte do skleničky a poznejte sami. Ikdyž je fakt, že po třetím přivonění už necítím skoro nic. Po pravdě, ani chuťově mě nebaví tolik, jak jsem doufal. Ano přiznávám, těšil jsem se přehnaně v souvislosti s Green Tea Opuncie. Ihned v začátku poznáte nádech zeleného čaje okyseleného citronem a v podstatě se podobný pocit z chuti udržuje celou dobu... hmm... v závěru pomalu sílí pocit kyselosti. Liči mi v nápojích nejvíce připomíná mandarinku a ani u Pfanneru Green Tea citron–liči to není jinak. Příjemně čaj ovoní a dá mu jistou tajemnost? Sladkost nealkoholického nápoje dominuje krátce a pouze v úvodu. Trošku mě mrzí slabě nakyslá pachuť po polknutí, která svým způsobem nutí pít znovu a znovu. A když se nenapijete, odeznívá jenom pozvolna. Škoda. Určitě doporučuji podávat chlazené nebo rovnou ledové.

Pfanner Green Tea s citronem a liči složení

Jak už jsem zmínil v úvodu, Pfanner si opravdu zakládá na pěkném vzhledu. Etiketa a znovu "japonský styl" s miskou na čaj a japonskými znaky po stranách tentokrát na žlutém pozadí tak nějak více "svítí" než varianta Zeleného Čaje s opuncií. Plody liči i citronu zobrazuje etiketa jasně a zřetelně, buďme rádi, českých textů obsahuje totiž pramálo. Česká slova najdete pouze ve složení a lomítky oddělené hromadě textu nutričních hodnot. Samozřejmě také PET láhev patří mezi kvalitu a ani na víčku s dlouhým závitem výrobce nešetří. Mít tak širší hrdlo, pilo by se z lahve lépe, půl bodíku v hodnocení za obal navic. Uvídme, třeba časem dorazí nějaký facelift a vše se promění k ještě lepšímu. V každém případě jsem i tak spokojen.

Složení: zelený čaj (91%) (pitná voda, zelený čaj), cukr, ovocná šťáva vyrobená z koncentrátu (citrón [1%], lychee [1%]), kyselina: kyselina citronová, regulátor kyselosti: citrát sodný, aroma. Obsahuje kofein.