Ledový čaj Pickwick White tea lemon

Ledový čaj Pickwick White tea lemon
Výrobce: Kofola, a.s.
Objem: 500 ml
Obal: PET lahev
Název: Pickwick White tea & lemon
Příchuť: Citron
Typ nápoje: Ledový čaj
Přibližná cena: 18 Kč (za 100ml 3.6 Kč)
Energetická hodnota: 128 kJ (30 kcal) ve 100ml
Koupeno: Česká republika
Vyrobeno: Česká republika

Pickwick patří mezi známé značky v oblasti klasických pytlíkových čajů. Pickwick White tea & lemon vyráběný společností Kofola společně s dalšími dvěma příchutěmi Green tea & Jahoda a Black tea & Broskev patří mezi trojici ledových čajů vyráběných od roku 2010. Tyto produkty vznikly na základě spolupráce Kofoly a společnosti Sara Lee.

Čajová slabá až neznatelná vůně prozrazuje pozitivní chuť. Čím méně ledový čaj voní, tím lépe chutná. To už se mi potvrdilo po několikáté. A platí to ve většině nealkoholických nápojů. Čaj je opravdu "bílý". Respektive prakticky bez barvy, lehounce do žluta. A lahodný. Cukry v nápoji skoro necítím a citron jenom lehounce v závěru. Perfektní vyvážená chuť. Žádné konzervanty, barviva ani umělá sladidla, jenom aroma. Rozhodně ale konzumovat vychlazené, pokojová teplota ledovému čaji nesedí. Mám pocit, že se Pickwick White tea & lemon drápe na první pozici u mě v kategorii ledové čaje. Doteď vede Rauch ice tea lemon.

I vzhledově působí tento ice tea velice dobře. Půl litrová PET lahev má opravdu kvalitní etiketu typu sleeve (rukáv) v současné době hojně používanou u výrobců, kteří investují velké sumy do technologií. Kofola se mezi tyto výrobce řadí. Produkt tak vypadá pěkně a moderně a to se samozřejmě kromě samotné chuti také počítá. Z etikety a vůbec samotného obalu jsem opravdu nadšen. No... ehm já jsem z celého nápoje dost nadšen. Po usilovném hledání "příznívé" ceny, jsem ho nalezl za 18 korun, což už se dalo vydržet. Za mě rozhodně velká spokojenost.

Složení: Voda, cukr (7,5g/100 ml), glukózo-fruktózový sirup, regulátory kyselosti: kyselina citronová, citronan sodný; extrakt bílého čaje (0,1%), citronová šťáva z koncentrátu (0,1%), aromata, antioxidant: kyselina askorbová