Ledový čaj Pickwick Green tea strawberry

Ledový čaj Pickwick Green tea strawberry
Výrobce: Kofola, a.s.
Objem: 500 ml
Obal: PET lahev
Název: Pickwick Green tea & strawberry
Příchuť: Jahoda
Typ nápoje: Ledový čaj
Přibližná cena: 18 Kč (za 100ml 3.6 Kč)
Energetická hodnota: 131 kJ (31 kcal) ve 100ml
Koupeno: Česká republika
Vyrobeno: Česká republika

Převedená forma sypaného (chcete–li pytlíkového) čaje Pickwick do podoby ledového čaje vyráběného v licenci společností Kofola dnes v příchuti Green tea & strawbery. Dovolím si přeložit jako zelený čaj s jahodou. Už jsme ochutnali vynikající Citron.

Po pravdě, ehm, mám trošku obavy z příchuti jahoda. Jahodovým nápojům příliš nefandím, snad kromě domácího mléčného jahodového koktejlu. Zpravidla je dost problém u jahodových nápojů chuť vyladit tak, aby nebyla příliš sladká a zároveň nahořklá v závěru. Zelený čaj s jahodou od Pickwicku, myšleno od Kofoly obsahuje 0,1% jahodové šťávy. Zmíněné procento jasně dává najevo pouhé "ovonění" zelené chuti čaje. Po cukru přidávají kluci v Kofole oblíbený glukózo–fruktózový sirup, čajového extraktu celých ohromných 0,17%. Poctivost čajové chuti v podobě Pfanner Green Tea rozhodně nečekejte. Trošku citronanu sodného a kyseliny jablečné pro okyselení. Barviva, konzervanty, umělá sladidla nenalezena.

Ledový čaj Pickwick Green tea strawberry

Po otevření víčka voní dost jahodovitě. Až trošku uměle. Co mi to vzdáleně připomíná... ahá, už vím, lesní malé jahůdky. Víte které. Radši nalijte do skleničky, protože "vůně" se už pak dá vydržet. Barevně se mi příliš nezamlouvá. Do červena (jahodova) má daleko, přes malé množství jahodové šťávy a nulových barviv to dává smysl. No ale když to srovnám s chutí, tak barva dostane jedničku s hvězdičkou. Dlouho jsem tu neměl nic tak nedobrého. Sorry, ale tohle fakt ne. V úvodu dominuje asi zelený čaj. Nevím, nějak to prokládá jahoda, ale dost neznatelně. Nepoznal bych jí, kdybych necítil žádnou vůni. V závěru nahořklý ocas, který jenom zdůrazňuje celou pachuť čaje Pickwick Green tea & strawberry. Hádám, že nahořklost způsobuje pravě jahoda. Přemýšlím... ano jediné pozitivní vidim asi množství cukru v nápoji a to slušných 7,7 gramů na 100 ml.

Ledový čaj Pickwick Green tea strawberry

Produkt jako takový se navenek tváří exkluzivně. Etiketa typu sleeve promakaná v každém detailu a přitom nepřeplácaná a jednoduchá. Přesto už mi nepřijde tak pěkná jako u bílého Pickwicku. Na lahvi ale sedí krásně a nikde ani památky po deformaci nebo pomačkání. Kofola bohužel nedodává větší variantu než PET 0,5 litru. Exituje ještě plechovka 250 ml. Hádám, že se touto strategií snaží výrobce dát čaji jistou exkluzivitu. Dnešní testovaná půlitrovka tak díky relativně vysoké ceně a malému objemu nebude bohužel cenou vycházet nejlépe. A tak doufám, že vás odradí od nákupu tohoto produktu jako takového, protože tak hnusný čaj jsme tu ještě snad neměli. Nic tak drahého jsem do dřezu ještě nevylil. Tím končím příběh o ledovém čaji Pickwick Green tea & strawberry.

Složení: voda, cukr, glukózo–fruktózový sirup, regulátor kyselost: kyselina jablečná, citronan sodný; extrakt zeleného čaje (0,17%), jahodová šťáva z koncentrátu (0,1%), aromata, antioxidnat: kyselina askorbová.