Ledový čaj Nestea Black tea lemon, taková dobrá klasika

Ledový čaj Nestea Black tea lemon, taková dobrá klasika
Výrobce: Coca-Cola
Objem: 1500 ml
Obal: PET lahev
Název: Nestea Black tea lemon
Příchuť: Citron
Typ nápoje: Ledový čaj
Přibližná cena: 39 Kč (za 100ml 2.6 Kč)
Energetická hodnota: 123 kJ (29 kcal) ve 100ml
Koupeno: Česká republika
Vyrobeno: Česká republika

Coca Cola vyrábí, distibuuje a prodává ledové čaje pod značkou Nestea. “Nestea” je registrovaná ochranná známka společnosti Société des Produits Nestlé SA ze Švýcarska, používaná na základě licence nápoje Partners Worldwide (Severní Amerika). Složitější to být snad už nemůže. Pochopil jsem to až ke slovu “společnosti”. Berme to tak, že Nestea nám dodává Coca Cola a hotovo, co vy na to?

Jako první příchuť jsem zvolil Nestea lemon. Správně se výrobek jmenuje Nestea Black tea lemon. Citronová (i broskvová) příchuť bývá zpravidla nejvděčnější, resp. nejvíce přijemná jako ledový čaj. Opět jsem vybral nápoj na doporučení, resp. žádost jednoho z Vás. Tento Nestea lemon mi voní jako doma uvařený a vychladlý klasický černý čaj s cukrem a citronem. Jednoduše řečeno. Ale počkat, už vím přesně – voní tak trošku jako granulovaný čaj, který zalejete horkou nebo studenou vodou a rozpustíte, ano to je přesnější popis. Nestea lemon patří mezi zcela nesycené ledové čaje a tak oxid uhličitý nijak nezvýrazňuje chuť nápoje. Přes cukry a citron cítíte v ústech také lehce nahořklou chuť, ktera nevim, kde se bere. Dobrá zpráva – žádná pachuť v ústech po polknutí. Zřejmě díky minimu přidatných látek. I tak ale najdete v nápoji klasiku v podobě citrátu sodného a kyseliny citronové a nějakých těch aromat. To automaticky známkuje složení na hodnotu 3. Což už se dá vydržet. Přesto – 39 korun za 1,5 litru tohoto čaje znamená minimálně 10 korun za značku. Vlastní závěr si uděláte až ochutnáte. Ochutnávejte ale opravdu vychlazené, jelikož jinak jde kvalita chuti rapidně dolů

Coca Cola stáčí "své" Nestea čaje do skla i PETu. A to v šesti příchutích. Sedmá příchuť je určena pouze do PET lahve. Skleněné lahvičky o objemu 200 ml jsou určeny hlavně do restaurací a barů. Testovaný produkt i jeho půl litrová varianta mají kvalitní PETku se širokým uzávěrem, tzn. příjemné napití i nalévání. Etiketa bohužel ztrácí, jelikož citron docela splývá se žluto–oranžovou barvou pozadí a Vy tak poznáte konkrétní příchuť hlavně podle nápisu "lemon". I tak jsem byl s nápojem vesměs spokojenej. Škoda tak vysoké ceny.

Složení: Voda, cukr (7 g/100 ml), regulátory kyselosti: kyselina citronová a citronan sodný, čajový extrakt (0,1%), citronová šťáva (0,1%) z koncentrátu, aroma, antioxidant kyselina askorbová.