Nestea green tea citrus

Nestea green tea citrus
Výrobce: Coca-Cola
Objem: 1500 ml
Obal: PET lahev
Název: Nestea green tea citrus
Příchuť: Citrusové plody
Typ nápoje: Ledový čaj
Přibližná cena: 38 Kč (za 100ml 2.53 Kč)
Energetická hodnota: 81 kJ (19 kcal) ve 100ml
Koupeno: Česká republika
Vyrobeno: Česká republika

Jelikož mám rád ledové citronové čaje, vybral jsem pro tentokrát Nestea green tea citrus. Už jsme to jeden Nestea měli, a tak asi víte, že tyto čaje vyrábí Coca–Cola a značku Nestea vlastní Nestlé.

Zkoušel jsem zjistit, jestli se čaje Nestea vyrábí u nas v Praze Kyjích, ale komunikace s Coca–Colou je asi tak stejně obtížná, jako najít jehlu v pokoli nějakého studenta. Množství vyráběných a dodávaných značek má Coca–Cola opravdu mnoho, proto není asi možné vše vyrábět u nás. Škoda, že chybí například Coca–Cola Vanilka.

Citrusový Nestea má světle zeleno&ndas;žlutou barvu, kterou způsobuje pravděpodobně extrakt ze zeleného čaje (0,17%), pomerančová šťáva (0,1%) a citronová šťáva (0,1%). Žádná barviva Nestea green tea citrus neobsahuje. K cukrům přidává výrobce také fruktózu a Stevii. Nevim proč, ale budiž. Jinak potěší prakticky nulový obsah chemických látek. Konzervaci zajištuje pasterizace a také asi kyselina citronová.

Nestea green tea citrus

Až otevřete lahev, moc k čaji raději nečuchejte – nevoní. Po přelití do skleničky se situace zlepší. Ucítíte lehoulince citrusové plody. S nevýraznou vůni tentokráte přichází i nevýrazná chuť. Taková až mdlá. Jakmile ochutnáte, skoro necítíte žádné cukry, žádné fruktózy ani stevie. Citrusový nádech ale určitě zaznamenáte. Zlehka. S tím přichází mírná kyselost až trpkost v závěru. Potěší nulová pachuť. Nestea green tea citrus určitě pijde vychlazený. Jde přeci o ledový čaj.

Etiketa láká zmínkou "SKVĚLÁ CHUŤ o 30% méně kalorií" No dobrý, chuť ujde a těch 30% kalorií... Dosahuje výrobce díky zmíněné stévii. Mohli ještě vypustit fruktózu. Podobně jako u předchozího Nestea lemon i tady etiketa nijak neoslní. Kromě hlavních textu obsahuje také menší obrazek pomeranče a citronu. Díky jasnému pojmenování ale poznáte, jakou příchuť kupujete. Kvalitní PETka potěší hlavně širokým víčkem. Na zadní straně najdete kromě složení hromadu doplňkového textu. Počtete si. Uvidíme jak další Nestea, tenhle neoslnil.

Složení: voda, cukr, fruktóza, extrakt ze zeleného čaje (0,17%), kyselina: kyselina citronová, pomerančová šťáva (0,1%) z koncentrátu, citronová šťáva (0,1%) z koncentrátu, regulátor kyselosti: citronan sodný, antioxidant: kyselina askorbová, aroma, sladidlo: steviol–glykosidy.