Chaotický Monster Energy Khaos

Chaotický Monster Energy Khaos
Výrobce: Monster energy limited
Objem: 500 ml
Obal: Plechovka
Název: Monster Khaos
Příchuť: Energy + Juice (multivitamín)
Typ nápoje: Energetický nápoj
Přibližná cena: 37 Kč (za 100ml 7.4 Kč)
Energetická hodnota: 122 kJ (29 kcal) ve 100ml
Koupeno: Česká republika
Vyrobeno: Evropa

Jelikož má spousta z nás (kromě mě teda) velký chaos v rozdělení nealkoholických nápojů dnešní Monster Khaos je v podstatě energetický nápoj – limonáda s 50% obsahem ovocné šťávy. Čili nevím kam podle vyhlášky nápoj zařadit. Mám v tom menší chaos.

50% ovoce už v mnoha případech totiž znamená nápoj – nektar, nebo alespoň ovocný nápoj. Dobře, zůstaneme ale u toho, že Monster patří do skupiny energetické nápoje a hotovo. Když tak koukám na etiketu, složení by zabralo pomalu jeden celý článek. Netušil jsem že khaotická verze Monster drinku obsahuje umělé sladidlo. Konkrétně sukralosu. Z toho plyne relativně nízké číslo energetické hodnoty celých 122 kJ. Další nepěknost zajištují konzervanty benzoan a sorban. Umělé sladidlo doplňuje glukozový sirup. Žádný cukr. Podle etikety "sacharidy z toho cukry 7 g/100 ml". To není mnoho. 50% podíl ovocné šťávy se skládá hlavně z jablečné a pomerančové. Následuje broskvová, mandarinková, ananasová a bílý hrozen. Samozřejmě nechybí nějaké to barvivo, regulátory kyselosti, (teoretické) zvyšovače enegie a vitamíny. Zahušťovadla není třeba, jelikož zahustí ovocná šťáva. Sem zvědav na barvu, vůni, chuť a vůbec celkový dojem z Khaosu.

Chaotický Monster Energy Khaos

Oranžáda. Barvivo betakaroten funguje dobře. Voní energeticko–ovocně o tom žádná, ale v pozadí se skrývá troška aviváže. Nebo možná nějaké rozpuštěné bombóny. Když tak ochutnávám citím hutnost nápoje. Přecejen 50% ovoce není vůbec málo. Ovšem směs chuti je tak různorodá, že v úvodu poznáte energetický nápoj a na konci slaďoučké ovoce. Těžko říct jaké. Jakoby se jedna hlavní chuť ovocného mixu schovávala za druhou hlavní tj. energydrinkovskou. Prostě Khaos. Ani po nějaké citrusové kyselosti až trpkosti ani památky. Určitě musím konstatovat: "tlamolep". Po polknutí totiž ucítíte relativně vysoké množství cukrů, které skoro slepují rty. I přes faktickou hodnotu 7 g cukru/100 ml mi prostě připadá Monster Khaos dost sladký. Nejen asi díky tomu musíte stále upíjet. Že by nevinná návykovost glukózo–fruktózového sirupu? Na druhou stranu musím konstatovat... "celkem chutná". Že by nevinná návykovost glukózo–fruktózového sirupu? Tak dobře, nechutná vůbec špatně, ale vypít celý půl litr...? Nevím, nevím. Rozhodně podávejte chlazené.

Chaotický Monster Energy Khaos

A nezapomeňte (pokud je to alespoň trošku možné) nějak umýt nebo otřít vršek plechovky. Ja ji měl tentokrát dost zas...ekanou. Monster Khaos příchuť značí výrobce pro lepší rozlišení oranžově. Čili teď už víte, že oranžová varianta znamená přichuť "Khaos" – energy drink s ovocnou šťávou částečné slazený umělým sladidlem. Co takhle nějaký Monster se sedmi gramy cukru bez sladidla? Vždyt přece šťáva ma svoje přírodní cukry. Klasické strašidelné "M" v čele doplňuje na zadní straně stejným fontem psaný text popisující vznik nápoje a jeho charakteristiku. Část složení a nutriční hodnoty už můžete číst v klasickém fontu. Ale počtete si, jelikož složení není nejkratší. No nedopil jsem Khaos energy Monster drink, pač na to už nejsem asi stavěnej nebo co. Podobně jako u Ripperu cítím trošku zátěž v žaludku, takže buďte opatrní.

Složení: ovocná šťáva z koncentrátu (50%) (jablečná, pomerančová, broskvová, mandarinková, ananasová, šťáva z bílého hroznu), voda, oxid uhličitý, glukózový sirup, taurin (0,4%), aroma, regulátor kyselosti (kyselina citronová), extrakt z kořene ženšenu (0,08%), barviva (anthokyany, betakaroten), kofein (0,03%), náhradní sladidlo (sukralóza), konzervanty (sorban draselný, benzoan sodný), vitaminy (B3, B6, B2, B12), l&ndas;karnitin, l–vinan (0,004%), chlorid sodný, d–gukuronolakton, extrakt ze semene quarany (0,002%), inositol, maltodextrin.