Vojenský Monster assault energy drink

Vojenský Monster assault energy drink
Výrobce: Monster energy limited
Objem: 500 ml
Obal: Plechovka
Název: Monster Assault
Příchuť: Energy + kola (multivitamín)
Typ nápoje: Energetický nápoj
Přibližná cena: 37 Kč (za 100ml 7.4 Kč)
Energetická hodnota: 203 kJ (48 kcal) ve 100ml
Koupeno: Česká republika
Vyrobeno: Evropa

Když se před pár lety v regálech našich úžasných hypermarketů objevila hororová značka nápojů Monster, řekl bych, že ihned chytla fanoušky energy drinků za srdce. Smím–li to tak říci. Ti, co je ale pravidelně pijí asi chytá hlavně za játra a spol. Dnes zaútočí Monster Assault.

Plechovka se ihned chlubí obsahem všech možných látek jako taurin, l–karnitin, kofein, ženšen a vyitamíny skupiny B. Celkem nic neobvyklého u energy drinků na trhu. Voda zatím stále na prvním místě ve složení, to se mi ulevilo, další v pořadí sacharóza a třetí příčku obsadil glukózo–fruktozo, jak jinak. Nutriční hodnoty uvádějí 11 g cukrů na 100 g. Což už je dost. Kromě Gé–Efka mi vadí samozřejmě konzervanty a pak trošku ty stabilizátory jako aragaská guma. Aroma čehosi také nechybí. No složení prostě za 5. Doufal jsem alespoň v kousek ovocné šťávy třeba červené barvy, když nápis assault a strašidelné eM má červenou barvu. Bohužel, kde nic, tu nic. Docela mě baví komentář na spodku etikety "konzumujte v mírném množstí", co je to mírné množství? Doporučené dávkování uvádí výrobce max. 0,5 l za den, čili tato plechovka. U nás Monster drinky distribuuje Coca–Cola a podle etikety se zřejmě vyrábí v Irsku.

Vojenský Monster assault energy drink

Jsem překvapen. Žádná "klasická" vůně ani barva charakterizují na první přivonění a pohled kde jaký energetický nápoj. Barviva karamele přidali ve výrobě až dost a nápoj jakoby těm kolovým z oka vypadl. Tmavý a ve skleničce prakticky bez vůně. Ostatně i z plechovky příliš nevoní. Vzdáleně ovšem energy drink cítím. A chutí? Sám rád musim uznat, že mi chutná. Cukr zpravidla chutná dobře, že? A když ho máte 11 g na 100 ml... V kombinaci s ingrediencemi limonády, totiž pardon energetického nápoje Monster Assault připouštím velice povedenou recepturu. Nevím jestli pouze díky karalelovému barvivu se i chuťí podobá kole. Třeba i tesco kole. Tak akorát nasycený zprvu na jazyku bez chuti až postupně příjemně zkombinovaná sladkost s drobnou zdánlivě citrusovou kyselostí (zřejmě citronan sodný ‐ viz složení). Nejdříve mi přišlo, že jsou cukry dobře schované, ale mýlil jsem se. Cítíte je opravdu výrazně. Stejně prostě chutná jinak z plechovky a ze skleničky a jelikož ho většina z vás bude pít právě z plechu, věřím, že si ho vychutnáte o trochu méně, než já ze skla.

Vojenský Monster assault energy drink složení

Základní vzhled nejenom červeného Assault považuji za více než povedený. Jednoduchost designu tajemného eM (vybajue se mi seriál Záhada hlavolamu) ve stylu hrabě Drákuly nebo něčeho podobného se mi moc zamlouvá. Nápis "MONSTER" vše jenom podrtrhuje a dodatek "ASSAULT" také sedne – ikdyž font už vypadá poněkud vojensky... koukám ale, že to je zřejmě účelem, jelikož tmavé pozadí má nadech nočního maskovaného stejnokroje. Celé to prostě ladí víc než dobře. Z doposud testovaných Monster drinků se mi červená barva na tmavém pozadí zamlouvá nejvíce. Zadní strana kromě složení a nutričního hodnot také rozepisuje myšlenku Assault Monsteru a rozkrývá jeho vyjímečnost. No vyjímečnost... Je pravda, že v případě tohoto energentického nápoje mě receptura potěšila, nevypil jsem ho ale celých půl litru, protože je to fakt cukerná nálož. Užijte si ji. A nyní následuje dlouhý seznam intgrediencí.

Složení: voda, sacharóza, glukózový sirup, oxid uhličitý, kyselina: kyselina citronová, kyselina fosforečná, taurin (0,4%), regulátor kyselosti: citronan sodný, barvivo (karamel E150d), extrakt z kořene ženšenu (0,08%), konzervační látky (sorban draselný, benzoan sodný), L–karnitin–l–vinan (0,04%), kofein (0,03%), stabilizátor arabská guma, aroma, vitaminy (B3, B6, B2, B12), chlorid sodný, d–glukoronolakton, inosito, extrakt ze semen guarany (0,002%).