BIG ENERGY SHOCK! Tea energy

BIG ENERGY SHOCK! Orange juicy
Výrobce: Al-namura, spol. s r.o.
Objem: 500 ml
Obal: Plechovka
Název: BIG ENERGY SHOCK! Tea energy
Příchuť: Broskev a zelený čaj
Typ nápoje: Energetický nápoj
Přibližná cena: 36 Kč (za 100ml 7.2 Kč)
Energetická hodnota: 196 kJ (46 kcal) ve 100ml
Koupeno: Česká republika
Vyrobeno: Česká republika

Stejně mě shockuje cena za energetické nápoje. Nejenom cena Big Shock energy drinku. A tak jsem po dlouhé době (ano opravdu je to tak) koupil limonádu s názvem Big Shock Tea energy s broskvovou příchutí a bez bublinek. Tak uvidíme, co se stane až plechovka zasyčí.

Zasyčí myšleno – otevření kovového trhacího vička. Musím se přiznat, že občas tápu, jak konkrétní nealko nápoj pojmenovat a ještě obtížněji, jak jeho název napsat. Mnohdy se totiž stává to, že se název na obalu píše jinak, ve složení je napsán jinak, na webu je napsán jinak... Jde mi hlavně o používání velkých a malých písmen. No nic. Budeme mu zkráceně řikat BIG ENERGY SHOCK! Tea energy. Zmíněné broskve plave v plechovce pouze jedno procento. Škoda. Za to cukrů 11 g na 100 ml. Alespoň, že cukr je cukrem a ne glukózo–fruktózo sirupem. Velké množství kofeinu, velké množství taurinu... a dál? Extrakt ze zeleného čaje. Na závěr oba konzervanty benzoan a sorban a já mam trošku obavy, že nulová přítomnost oxidu uhličitého bude z nápoje dělat nesycený energetický nápoj. Jo počkat, to je logický. Ale prostě u limonády by podle mě měly být bublinky.

BIG ENERGY SHOCK! Orange juicy

Klasicky energeticky žlutá barva nápoje bez bublinek vypadá určitě lépe schovaná v plechovce. Kdo si také nalije energeťák do skleničky, když plechovka je přece stylovka. Docela mě překvapila vůně. Big shock nevoní příliš jako energetický nápoj, voní jako navoněný energetický nápoj s broskví. Resp. broskev převládá. I když pořád v pozadí trošku cítíte rozpuštěné tic–tacy. Na první napití... bez bublinek mi to přijde prostě takové nedodělané, nemůžu si pomoct. Další pocit – dost sladké, spíš broskvově sladké. Jakoby ovoce zvyšovalo sladkost z cukru. Pak bych ale absolutní podíl cukrů snižil třeba na 8 g na 100 ml. Tady prakticky cítíte broskvově navoněný energetický nápoj bez bublinek s tendencí nahořklého ocasu chuti po polknutí. Ano, drobná pachuť se opravdu dostaví. Kdyby někdo přelil Big Shock Tea energy do lahve, ve které předtím byl broskvový ledový čaj, nikdo nic nepozná. Nejen díky absenci bublinek. Jo a HLAVNĚ konzumujte vychlazené.

BIG ENERGY SHOCK! Orange juicy

Etikety Shock energy drinků mě celkem baví. Podle mého mají nápad. Škoda jen nesladěného psaní názvu v rozlišování velkých a malých písmen na obalu a na webu, ale to je v podstatě detail. Pominu hlavní nápisy BIG ENERGY SHOCK a zmíním hlavně motiv dnešní příchutě. V podstatě všechny big shocky mají obrázek namalovaný ve stylu skica. Čili jakýsi náčrtek nějakého možného budoucího obrázku. Motiv volejbalu doplňuje nemalý kousek broskve a zelených čajových lístků. Na první pohled by tak měl budoucí konzument spatřit, o jakou příchuť asi půjde. Vše je barevně sladěno... a když na to znovu a znovu koukám, nemohu se vynadívat. Rozhodně to ale lépe než na známku 2 za etiketu nebude. A ani jiné známky nebudou příliš pozitivní. Jsem zklamán hlavně z chuti a vlastně i vůně. Za 36,- půllitrová plechovka... Kde je ta povedená chuť z Big Shock Exotic Juicy?

Složení: pitná voda, cukr, taurin (4000 mg/l nápoje), kyselina: kyselina citrónová, broskvová šťáva z koncentrátu, extrakt ze zeleného čaje, přírodní aroma, kofein (320 mg/l nápoje), konzervanty: sorbát draselný, benzoát sodný; antioxidant: kyselina askorbová; vitamíny