BOMBA energy drinks

Bomba Energy Drinks
Výrobce: BOMBA ENERGY TRADE & LICENSES e.U.
Objem: 250 ml
Obal: Skleněná lahev
Název: BOMBA energy
Příchuť: 7 ochutnaných příchutí
Typ nápoje: Energetický nápoj
Přibližná cena: 30 Kč (za 100ml 12 Kč)
Energetická hodnota: 194 - 225 kJ (46 - 53 kcal) ve 100ml
Koupeno: Česká republika
Vyrobeno: Rakousko

Stále mě dokážou překvapit další a další přírustky mezi energetickými nápoji na našem trhu. Tenhle energy drink ale rozhodně stojí za vyzkoušení, jelikož je stáčen do lahvičky a ještě k tomu skleněné. Ano, řekl bych, že jde o první energeťák na vypito.cz ze skla.

Energy Drinks u nás

Teď z hlavy nevím o žádném energy drinku, který by se prodával ve skle... znáte nějaký? Na našem přeplněném trhu ale BOMBA energy jistě své misto nájde. A to právě díky tvaru skleněného obalu a jeho trhacímu víčku. Chuťově nic převratného neočekávám, lahvičky připomínají tělo granátu – to by měla být ta pravá a možná jedinná bomba. Dostal jsem od party z Bomba energy na ochutnávku sedm příchutí. Pojďme na to.

BOMBA Classic energy

Kromě stylového tvaru přichází BOMBA energy také se stylovým trhacím víčkem. Jak by také ne, odjištění (otevření) lahvičky a poté následná exploze vůně a chuti. A ano, klasická chuť rozpuštěných bombonů. Mnoho konzumentů ji miluje, viďte. Jemně nasycený nápoj, silně oslazený (11,2 g cukru/100 ml) s klasickou "základní" vůní a chutí většiny energy drinků ničím nepřekvapí. Pocitově zprvu jemně nasládlá, ke konci lehce nakyslá až nahořklá chuť tak nepřináší nic nového.

BOMBA Energy drinks photo by bomba-energy.cz

BOMBA Cherry energy

Třešnová záležitost už na první čich. Přesto, že nápoj ochucuje pouze aroma musím přiznat, že docela dobře voní i chutná. Přes stejné množství cukrů působí méně sladce než Classic a díky okyselovačům více nakysle. Označil bych Cherry energy klidně i jako energy cherry colu. Nezávidím práci těm, kteří vymýšlí receptury, ale z praxe vím, že vhodně posládat všechny ingredience, aby nápoj hezky chutnal a voněl není vůbec snadná práce. BOMBA Cherry se ale vícemeně povedla.

BOMBA Blue energy

A sakra! Ulítla mi pojistka. Totiž poutko za které berete, když otvíráte trhací víčko BOMBY. Jdu pro otvírák. Otvírákem ovšem trhací víčko neotevřete, takže přišly na řadu kombinačky. A stálo to za to. BOMBA Blue chutná zatím nejlépe. Nevím k čemu bych chuť přirovnal, nicméně vyvážení sladké a kyselé nema téměř chybu. Energy drink působí na jazyku tak lehce, jemně, chutně a ne nijak agresivně. Po polknutí to zkazí menší mýdlový dojezd, ale přesto zatím nejlepší příchuť.

BOMBA Orange energy

Jestli v tomhle případě znamená slovičko orange pomeranč či oranžový nechám na vás. Nicméně chuťově pomeranč nepoznávám. Voní podobně jako základní Classic verze a podobně i chutná. Možná přecijenom více citrusově pseudo–ovocně, ale jde opravdu o malinký detail v chuti. Po polknutí máte lehký dozvuk na patře, ale jinak nelze chuti nic moc vytknout. Konzumenty si určitě najde, bacha jenom, že v každe lahvičce (250 ml) plave cca 28 g cukru, tj. 7 kostek. A zase se mi podařilo neotevřít na první pokus, asi jsem chromej.

BOMBA Energy drinks photo by bomba-energy.cz

BOMBA Coconut energy

Tak tohle ne. Má to svojí "kokosovou" vůni... spíš nevůni, ale ta chuť je šílená. Přehnaně kyselá nasycená limonádá s aromatem chemka kokosu. Sladkost neexistuje, alespoň já ji necítím přes celých 13 g cukru na 100 ml energy drinku. Okyselených přidatných látek má Coconut energy opravdu velké množství a v závěru ještě ten kyselý dojezd po polknutí. Ne tohle se opravdu nepovedlo, nejhorší přichuť zatím ze všech.

BOMBA Mojito energy

Podobně jako u Blue příchutě i v zeleném zbarvení plave brilantní modř, nepěkná to přísada zajištující stabilní zabarvení syceného ochuceného nápoje obecně. Na druhou stranu mi chutná asi stejně tak jako právě Blue energy. Vůně určitě a chutí alespoň vzdáleně opravdu ucítíte mojito (nealko) drink. Úplně vidím míchače, jak si doma narychlo vyrobí coctail a dají si klidně dvě tři (alko) BOMBY za večer. Proč ne, chuťově patří mezi ty lepší i když nakyslé BOMBY.

BOMBA Pink energy

A růžová na závěr. Pravda, po modré a zelené už mě růžový pití na pohled nerozhodí. Se zavázanými očima ihned ucítíte, že jde o klasické "energy" aroma, ale po ochutnátní přijde na řadu výrazná sladkost, trošku nebezpečně návyková... hm. Jo, nechutná špatně! Ani silný dojezd na jazyku v závěru chuti, myslím, že na konec přišla ta nejlepší tečka, co mohla. Receptura chuti a vůně v kombinaci s příjemnou úrovní nasycení se povedly. Dle mého nejlepší chuť ze všech BOMB!

BOMBA Energy drinks photo by bomba-energy.cz

Na závěr lze pouze konstatovat, že BOMBA energy drinky hrají hlavně na vzhled. A ten se myslím povedl na výbornou. Když pominu chutě a vůně, které nepřekvapí, ale ani nezklamou, máme zajímavou variantu energetického nápoje ve stylovém provedení skleněného granátu se stylovým trhacím víčkem, jenž vás po odjištění vtáhne do světa BOMBA energy. Jo a to složení raději příliš neřešte.

Složení: Je velice zajímavé a u každé přichuti trošku jiné, takže je sem tentokrát vypisovat nebudu.