Celkem slušný Budget Energy Drink

Celkem slušný Budget Energy Drink
Výrobce: Nezjištěno
Objem: 250 ml
Obal: Plechovka
Název: BUDGET ENERGY DRINK
Příchuť: Energetický nápoj
Typ nápoje: Energetický nápoj
Přibližná cena: 7 Kč (za 100ml 2.8 Kč)
Energetická hodnota: 190 kJ (45 kcal) ve 100ml
Koupeno: Česká republika
Vyrobeno: Rakousko

A máme tu další levný energetický nápoj – BUDGET ENERGY DRINK. Tento drink se vyrábí v rakousku pro společnost Spar. Jelikož spousty z Vás hledáte informace o Euro Shopper Energy drink s guaranou zkusil jsem sáhnout po dalším cenově i složením podobném i když tentokráte bez guarany. Zase pro změnu s taurinem. Ve verzi 250 ml za pár korun.

BUDGET ENERGY DRINK nepřekvapí. Stejná barva, vůně i chuť jako u zmíněného Euro Shopper Energy drinku. No stejná, taková ta klasická chuť i vůně většiny energetických nápojů. Jeden můj kamarád tomu řiká "rozpuštěný tic tacy". Nebo tak nějak. Potěší prakticky nulový ocas na jazyku po polknutí. Naopak zklame vyšší kyselost nápoje. Barva všem známá žlutá. Taková ta žlutá... víte která jo. Až by se člověk bál napít při pohledu na nalitý nápoj ve skleničce. Za toto zbarvení může hlavně barvivo karamel. Předpokládám však, že většina z Vás bude pít Budget energetický nápoj z plechovky. Barvu tak ani neuvídíte. Nezapomeňte plechovku pořádně z vrchu omýt. Dobrá zpráva je ta, že v nápoji jsou pouze cukry, žádná umělá sladidla. Ani další přidatné látky nezařadíme mezi výrazně škodlivé. Klasika v podobě kyseliny citronové, nebo citrátu sodného tak patří asi k tomu "nejhoršímu", co v nápoji plave. Jemně nasycený, vypijete ho jako nic. Rozhodně doporučuji konzumovat vychlazené. Energetická hodnota na 100 ml není vyšší než třeba u přírodního nektaru Viko černý rybíz. Všimněte si, že energetický nápoj nemusí vždy dávat zdaleka tolik energie co jiné přírodní, a pokud jde o složení, kvalitnější výrobky.

Etiketa plechovky nijak nezaujme. Bílé "S" na červeném podkladu a pod ním jednoduše nápis "BUDGET ENERGY DRINK". Kromě toho má čelní strana plechovky zelenou barvu, na které uvidíte rozesetá loga stromečku, který používá společnost Spar. Stromeček v zelené barvě vlastně tvoří pozadí celé etikety a dokonce ho najdete i na "klipsně", kterou otevíráte plechovku. Rozhodně ale patří vzhled výrobku k těm slabším. Klasika u privátních značek. Nejvíce tak potěší cena sedm korun.

Složení: Pitná voda, cukr, glukóza, kyselina: kyselina citronová, oxid uhličitý, taurin (0,4%), regulátor kyselosti: citrát sodný, glukuronolakton (0,23%), aroma, barviva: karamel, riboflavin, kofein (32 mg/100 ml), inositol, niacin (vitamin B3), vitamin B6 (pyridoxinhydrochlorid), kyselina pantothenová, vitamín B12 (kyanokobalamin).