BIG ENERGY SHOCK! Orange juicy

BIG ENERGY SHOCK! Orange juicy
Výrobce: Al-namura, spol. s r.o.
Objem: 500 ml
Obal: Plechovka
Název: BIG ENERGY SHOCK! Orange juicy
Příchuť: Energetický nápoj s pomerančem
Typ nápoje: Energetický nápoj
Přibližná cena: 36 Kč (za 100ml 7.2 Kč)
Energetická hodnota: 236 kJ (55 kcal) ve 100ml
Koupeno: Česká republika
Vyrobeno: Česká republika

Byl jsem velice spokojen s chutí Big energy shocku Exotic juicy a tak jsem se na další z nových příchutí dost těšil. Orange juicy se nabízel a když jsem ho uviděl v akci, sáhl po něm. Jak už název napovídá, pomeranč bude hlavní složkou chuti Big Shocku Orange juicy od české firmy Al–Namura.

I pomerančový Shock, podobně jako jeho zrecenzovaní předchůdci Exotic juicy a Gold obsahuje velké množství přidatných látek. Nedá se ale říci, že by to byl seznam těch nejškodlivějších. Najdeme v něm bohužel dva hlavní konzervanty sorban a benzoan (proč, když je nápoj sycen i pasterován), pak nějaké aroma ale tím seznam těch nejhorších končí. Jako barvivo používá výrobce beta–karoten, vitamínuje (vitamin C, B...), stabilizuje neškodným karubinem a hlavně přidává pomerančovou, citronovou a mandarinkovou šťávu z koncentrátu. Taky potěší cukr jako sladidlo, ikdyž ho je v drinku ohromné množství celých 12,7 g na 100 ml nápoje.

Po načnutí vůně splňuje to, co píše etiketa. Energetický nápoj s pomerančovou štávou. Pomeranč převládá nad citronem i mandarinkou. Cítíte přesně základ v podobě klasického energeťáku a k tomu vůni hlavně pomerančové šťávy. I chuťově nemám výtek. Trošku to připomíná, jakoby jste pili nasycený pomerančový džus, nebo spiš nektar. Energetický nápoj chuťově cítím meně než mix citrusového ovoce. V úvodu energy drink převažuje, pak příjemně nastupuje pomerančový pocit v ústech a po polknutí končí pomalu znovu tentokráte více nakysle citrusově. A nezanechává žadnou pachuť. Jsem spokojen. Bublinek tak akorat. Nutno dodat, že sladkost nápoje umí výrobce dost maskovat. I tak ale "útok" na zuby pocítíte.

BIG ENERGY SHOCK! Orange juicy

Motiv etikety působí originálně. Ovšem až po hlubším průzkumu jsem pochopil, že zobrazuje do oranžova zbarvenou kouli s takovýmí bílými jakoby čtverečky. Kouli objímají sluchátka, ze kterých se line hudba. Moc nechápu souvislost s chutí a typem nápoje, ale budiž. Příchuť, jméno a druh produktu poznáte ihned. Zadní strana plná textu píše o složení a možnosti vstoupit do rozšířené reality pomocí AR kódu na stránkách bigshocku. To už musím po Exotic juicy i Gold Shocku prozkoumat, jak tyhlety kódy fungujou. Celkově jsem s chutí vesměs spokojen, škoda těch konzervantů a tak velkého množství cukru.

Složení: pitna voda, cukr, pomerančová šťáva z koncentrátu, kyselina: kyselina citronová; oxid uhličitý, taurin (4000 mg/l nápoje), citronová šťáva z koncentrátu, mandarinková šťáva z koncentrátu, aroma, konzervanty: sorbát draselný, benzoát sodný; kofein (320 mg/l nápoje s tolerancí ± 20 mg), vitamíny, stabilizátor: karubin, barvivo: beta–karoten.