Zeleninový koktejl WeserGold

Zeleninový koktejl WeserGold
Výrobce: riha WeserGold Getränke
Objem: 1000 ml
Obal: Tetra Pak
Název: Zeleninový koktejl WeserGold
Příchuť: Zeleninová
Typ nápoje: Šťáva
Přibližná cena: 28 Kč (za 100ml 2.9 Kč)
Energetická hodnota: 85 kJ (20 kcal) ve 100ml
Koupeno: Česká republika
Vyrobeno: Švýcarsko

Balený kupovaný zeleninový koktejl. Osobně mi přijdou podobné nealkoholické nápoje (ve většině případů šťávy) jako lektvar na užívání, možná spíš základ na vaření. Překvapí nějak WeserGold VegetableJuice Coctail?

Složení pochází z koncentrátu pochopitelně. Přímo lisovaná šťáva by technicky, ekonomicky a v případě tolika příchutí v jednom balení byla náročná na výrobu a obtížně prodejná. Štávy WeserGold už všichni známe, zatím jsme ochutnali hroznovou a k dnešnímu koktejlu více chuťově bližší rajčatovou. Kromě rajčat se skládá zeleninový koktejl WeserGold z mrkve, červené řepy, okurky, celeru, kysaného zelí, cibule, papriky a citronu. Přidán kopr, sůl a směs koření. Všechny zeleninové podíly jak už jsem zmínil pochází z koncentrátu ošetřeny pasterací. Škoda, že výrobce neuvádí jednotlivé množstevní podíly a tak podle pořadí jednotlivých příchutí ve složení víme, že rajčat má zeleninový koktejl nejvíce a citronu nejméně. Cukru opravdu nepatrně přesněji 3,6 g/100 ml.

Zeleninový koktejl WeserGold

Většinu podobných (zeleninových) šťáv poznáte podle její hustoty a barvy. Ani WeserGold zeleninový koktejl nezklamal. Na pohled se nejvíce podobá rajčatům, do tmava zbarvených červenou řepou. Budete mit od začátku pocit, že jste si do skleničky nalili zeleninový protlak. To samé platí po přivonění, nevýrazná zeleninová vůně už sama o sobě mnohé konzumenty odradí. Já jako hlavní ochutnávač to prubnu. Chuť lze velice obtížně popsat. Určitě v úvodu zaznamenáte hlavně rajčata. Ostatní už skoro nepoznávám. Po několikerém napití se vám stane, že na okamžik ucítíte některou z mnoha složek štávy, kdyby se mě ale někdo zeptal, z čeho se to přesně skládá, tak řeknu z rajčat a něčeho kyselejšího. Správně, nejvíce ucítíte lehce nakyslou chuť se slabou hořkostí v závěru. Je fakt, že čím více stoupá teplota nápoje, tím víc asi poznáte jednotlivé složky šťávy. Vyzkoušejte.

Zeleninový koktejl WeserGold složení

Mezi výhody zeleninových šťáv řadím mimo jiné přijemnější nalévaní. Úzké víčko Tetra Paku nijak nevadí, protože vyšší hustota zajištuje menší šplíchavost i s tímto uzávěrem. Na etiketě vidíte pěkně vyobrazenu veškerou zeleninu podílející se na složení zeleninového koktejlu, ale na české popisky zapomeňte. S vyjimkou části složení na jedné z bočních stran obalu. Přední i zadní strana na vás promlouvá anglicky, německy, francouzsky a holansky. I tak ale spolu s nutričními hodnotami působí etiketa ve výsledku jako velice jasná a přehledná. Nemám výtek. Přesto musim v součtu konstatovat pocit nezaujetí a trošku i zklamání ze zeleninového WeserGoldu. Uvidíme, jak se předvede příště.

Přísady: šťáva z rajčat, mrkve, červené řepy, okurek, celeru, kysaného zelí, cibule, papriky,cotronů z koncentrátu; kopr, sůl, koření