Zeleninová šťáva Biotta Breus ze Švýcarska

Zeleninová šťáva Biotta Breus ze Švýcarska
Výrobce: Biotta AG
Objem: 500 ml
Obal: Skleněná lahev
Název: Biotta Breus
Příchuť: Zeleninová
Typ nápoje: Lisovaná šťáva
Přibližná cena: 122 Kč (za 100ml 24.4 Kč)
Energetická hodnota: 150 kJ (30 kcal) ve 100ml
Koupeno: Česká republika
Vyrobeno: Švýcarsko

Moc těm nebio, totiž bio produktům nevěřím. Ale od pohledu musím uznat vysokou kvalitu zpracování Biotta Breuss zeleninové šťávy. Přesněji jde o “Směs bio–zeleninových šťáv – ideální pro denní i týdenní půsty”.

Ještě že na zadní straně etikety nacházím samolepku s česky napsanými informacemi, vše je jinak psáno v cizích jazycích. Šťáva Biotta pochází ze Švycarska a všechny vizualní znaky a první dojem, potom co vezmete do ruky skleněnou lahev, a zaplatíte neskutečných 122 korun, přesouvají tento nealkoholický nápoj do sekce "těch nej". Pravda, ještě jsem neochutnal. Zeleninová směs Biotta Breuss se skládá z červené řepy, karotky, celeru, brambor, ředkve a kyseliny mléčné. Samozřejmě prochází pasterací, aby byla zajištěna její trvanlivost. V každém případě složení na jedničku. Ještě aby to bylo jinak, když jde o bio produkt. Zajímavé, jak výrobce uvádí zmínku "vhodné pro období půstu". Cukrů (nepřidávaných) obsahuje šťáva 8 g/100 ml.

Zeleninová šťáva Biotta Breus ze Švýcarska

Barevně sem očekával tmavou do červeno řepova. Přecejen červená řepa funguje jako silné barvivo. I vůní mi Biotta Breuss přijde nejvíce červená řepa. Po napití jsem se trošku oklepal. Směs zeleninových chutí v součtu vytváří velice zajimavý pocit sladko–hořko–kysela. Nejprve citím už zmiňovanou červenou řepu, kterou doprovází, pouze v začátku chuti, lehká sladkost. Pak hned přichází na řadu kořenová zelenina. Těžko to rozeznávám, ale přijde mi nejvíce výrazná mrkev s celerem. Bramboru ani ředkev nepoznám. Celer určitě také dominuje v závěru chuti. Je pochopitelné, že tento nealkoholický nápoj nebudete pít pro osvěžení a na chuť (cukříka a tak), ale spíš jako doplněk stravy deci ráno a večer. I tak mi přijde lepší použít zeleninu například do polivky. Ochutnejte a udělejte si názor sami.

Etiketu má Biotta Breuss jednoduchou ale jasnou. Na co také vymyšlet nějaké složitosti. Pěkně vyobrazená hromádka zeleniny na bílém podkladu přesně říká spotřebiteli, jakou přichuť (mix příchutí) si kupuje. Pro nás dost důležité, všechny texty jsou totiž v němčině, francouzštině a holandštině. Bílý podklad etikety perfektně ladí s tmavě hnědou skleněnou lahví s kovovým víčkem na závit. Punc kvality ještě dodává horní etiketa pod víčkem. V dvojí podobě, jedna nalepená klasicky na lahvi a druhá pouze "navlíknutá" přes víčko tak, že když lahev otočíte hlavou dolu, etiketa spadne. Inu proč ne. Zadní straně nerozumim, ale poznám, že zmiňuje složení a nutriční hodnoty. Dodatečná nálepka českého textu uvádí mimo jiné energetickou hodnotu 160 kJ, originál etikety 150 kJ, tak co je správně? V součtu nutno dodat, že obal a etiketu hodnotím určitě velice pozitivně, s chutí dnešní šťávy už je to slabší. A za ty prachy... Objednávejte na eshop.provita.cz

Složení: červená řepa, karotka, celer, brambory, ředkev, přírodní kyselina mléčná L(+).