Výborná mrkvová šťáva Fructal NATURA Mrkev

Výborná mrkvová šťáva Fructal NATURA Mrkev
Výrobce: Fructal d.d.
Objem: 700 ml
Obal: Skleněná lahev
Název: Fructal NATURA Mrkev
Příchuť: Mrkev
Typ nápoje: Šťáva
Přibližná cena: 37 Kč (za 100ml 5.29 Kč)
Energetická hodnota: 170 kJ (40 kcal) ve 100ml
Koupeno: Česká republika
Vyrobeno: Slovinsko

Takže další mrkev na vypito.cz. Tentokrat od společnosti Fructal. Musím se přiznat, že se moc těšim na tuhle šťávu. Všechny viditelné vlastnosti produktu působi výborně.

Příběh společnosti Fructal začal roku 1945 v bývalé Jugoslávii. Od konce druhé světové války si značka vybudovala silnou pozici na trhu a patří k významným dodavatelům nealkoholických nápojů nejenom na balkánském poloostrově. V současnosti vlastní Fructal společnost Pivovarna Union, která vyváží výrobky do patnácti zemí světa včetně České Republiky. Škoda, že na našem trhu není Fructal tak známý. No tak na tom zapracujeme.

Po načnutí skleněné jednoduše tvarované lahve se širokým víčkem ucítíte zeleninovou šťávu. Přes nepříliš výraznou vůni není zprvu poznat o jakou příchuť se jedná. Po dalším přičichnutí mi vzdáleně připomíná rajčatovou. Sytě oranžová barva alá mrkev sedí. Svoji konzistencí patří k těm hustším, podobně jako nedávno recenzovaná červená řepa Refit. Cukry se nachází ve šťávě jen v přírodní podobně, žádné přidané. Zjišťuji, že mrkvové dřeně obsahuje Fructal "pouze" 31%. Rozhodně se tedy nejedná o 100% mrkev ve stylu Refit mrkve. Dále čtu 66% jablečné šťávy z koncentrátu, 3% pomerančové šťávy z koncentrátu a citronová šťáva z koncentrátu (0% nebo kolik?).

Výborná mrkvová šťáva Fructal NATURA Mrkev

Když ochutnám, jsem nadšen. Opravdu výborná chuť. Nejde jinak než srovávat s Refit mrkví. Ale pozor! Fructal mrkev je zjemněna jablkem a pomerančem. Proto chutná tak lahodně. Je vyladěná aby prostě chutnala všem. Refit je čistej mrkvovej hardcore pouze pro zasvěcené. Jakmile ochutnáte připadá vám šťáva dost zeleninová, ihned ale nastupuje jemnost jablka a na konci trošku kyselosti z citrusových plodů. Pak malá pachuť na jazyku. Pozitivní lehce nahořsklá pachuť, totiž dozvuk mrkvového podílu. Výraznou sladkost neočekávejte. Pochutnáte si. Nemusí být ani vychlazená. Fakt luxus.

Obal patří taky ke špičce. Skleněná lahev je jasně nejlepší volbou pro tento typ nápoje. I etiketa mě baví. Ikdyž škoda nejasného rozeznání přichuti na první pohled, jelikož přední část neobsahuje české texty a mrkev neni pořádně zobrazena vůbec. Škoda. I tak ale řadím etiketu k těm velice povedeným. Na zadní straně si přečtete detailní složení včetně nutričních hodnot a díky bohu i česky. Škoda až moc širokého víčka. Vím, že široká víčka preferujeme, ale tady... Věděl jsem už dávno, že Fructal dodává kvaliní nápoje a první ochutnaný mě opravdu nadchnul. Těším se na další. Objednávejte na eshop.provita.cz

Složení: jablečná šťáva 66% z koncentrátu, mrkvová (na etiketě "mrkvové") dřeň 31%, pomerančová šťáva 3% z koncentrátu, citronová šťáva z koncentrátu, antioxidant (kyselina askorbová).