Viko zeleninová šťáva

Viko zeleninová šťáva
Výrobce: Zemcheba s.r.o.
Objem: 750 ml
Obal: Skleněná lahev
Název: Viko Zeleninová šťáva
Příchuť: Zeleninová
Typ nápoje: Šťáva
Přibližná cena: 32 Kč (za 100ml 4.27 Kč)
Energetická hodnota: 60 kJ (14 kcal) ve 100ml
Koupeno: Česká republika
Vyrobeno: Česká republika

Po převážně zeleninových šťávách Refit dnes přidám další český výrobek – klasiku z Jižních Čech – Zeleninovou 100% šťávu Viko. Podobná šťáva už tu byla od našich bratrů ze Slovenska – Zeleninová šťáva McCarter.

Zeleninová 100% šťáva Viko byla vyvinuta společně s německou firmou Döehler, která ve svém oboru patří ke světové špičce. V Německu se namíchá zeleninový koncentrát a v Chelčicích vzniká jeho rekonstrukcí 100% zeleninová šťáva Viko. Jak už je zvykem, Viko se skládá z toho nejlepšího, co můžete v nápojích najít. V tomto případě jde samozřejmě výhradně o zeleninu v čele s rajčatovým, paprikovým a mrkvovým protlakem. Dále výrobce přidává okurku, hlávkový salát a vinný ocet. Na závěr trošku osolit, okořenit a obazalkovat. Tak to je zatim nejdelší seznam složení u všech doposud testovaných Viko nápojů.

Vičko cvaklo a první co vnímáte je rajčatová vůně. Slabá ale příjemná. Při nalévání do skleničky to trošku vypadá, jako bych přeléval kečup. I chutí dominuje hlavně rajčatový podíl. Po pravdě subjektivně cítím skoro jenom rajčata. Všechny ostatní zeleniny rajčatovou dominanci tak nějak dolaďují. Jakobych pil domací kečup. Pozor ale, v tomto případě chybí jakýkoliv přidavek cukrů. Po polknutí se objeví dozvuk i jiné zeleniny, ale nedokážu popsat které přesně. Samotná rajčata by chutnala jinak. Je dost složité chuť přesně popsat.

Viko zeleninová šťáva

Přiznám se, že jsem si na Viko zeleninu zvykal opravdu dlouho. U zeleninových šťáv jsou asi dvě hlavní skupiny konzumentů. Ti, kteří ji milují a ti kteří ji nenávidí. Ja patřím spiš do skupiny pozitivně hodnotících ochutnávačů. Nedal bych ale celou lahev sám, to ani náhodou. Musíte zkusit sami. Mimo jiné, když vám nebude chutnat jako šťáva, poslouží výborně na vaření v podobě základu pro polévky, či omáčky. Máme to vyzkoušené a je to dobrota.

Obal a etiketa patří k Viko klasice. Skleněná lahev se širokým víčkem a etiketa ve stylu všech předchozích ovocných příchutí. Hned na první pohled poznáte, jakou příchuť nápoje kupujete. Všechna hlavní zelenina na přední straně etikety nechybí. Snad jenom hlávkový sálat nevidim. Zadní strana popisuje složení nápoje a energetickou hodnotu společně s údaji o výrobci, kterým je společnost Zemcheba. Pro ty z vás, kdo ochutnali – rád bych znal váš názor.

Všechny Viko nápoje nakoupíte v prodejnách Albert (Ahold) a nově také v Globusu.

Složení: voda, rajčatový protlak, paprikový protlak, mrkvový protlak, okurková šťáva, koncentrát z hlávkového salátu, vinný ocet, mořská sůl, směs koření, antioxidant kyselina askorbová, bazalkový extrakt.