Viko Exotická směs s jablkem a mrkví

Viko Exotická směs s jablkem a mrkví
Výrobce: Zemcheba s.r.o.
Objem: 750 ml
Obal: Skleněná lahev
Název: Viko Exotická směs s jablkem a mrkví
Příchuť: Jablko a mrkev
Typ nápoje: Šťáva
Přibližná cena: 30 Kč (za 100ml 4 Kč)
Energetická hodnota: 198 kJ (46 kcal) ve 100ml
Koupeno: Česká republika
Vyrobeno: Česká republika

Mix šťáv s jablkem a mrkví od společnosti Zemcheba s.r.o. se řadí do lehčí exotiky. Ačkoliv pro někoho by mohl nápoj působit jako silnější exotika, jelikož k ovoci přibyla i zelenina – mrkev.

Nápoj je hustší směrem k broskvím či meruňkám. Konečně jsem si sednul a načnul. Ještě k tomu skleněná láhev s příjemným širokým hrdlem. První dojem po otevření kovového víčka – nápoj patří do sorty „multivitamin“, alespoň minimálně podle vůně. Určitě ale trošku více kyselejší a jablko rozpoznáte nejenom na etiketě ale i na jazyku. Ostatně, jablečná šťáva z koncentrátu je základem celého drinku. Lze říci, že cukr není prakticky cítit, určitě ne v podobě jeho sladkosti. Ale najdete sladkost to ano. Mrkvový protlak tvoří hustotu tohoto rádoby multivitaminu, což mi na začátku připadalo právě jako chuť broskve a meruňky. Ovšem chuťově nalézt mrkev, rozpoznat chuť mrkve, není v žádném případě snadné.

Rozhodně ale má popsaná kombinace ovoce a zeleniny ve skleněné lahvi potenciál na trhu a v jižních Čechách, podle mého názoru, vyrobili zase trošku jiný nealkoholický nápoj.

Všechny Viko nápoje nakoupíte v prodejnách Albert (Ahold) a nově také v Globusu.

Složení: jablečná šťáva z koncentrátu, šťáva ze směsi tropického ovoce z koncentrátu, mrkvový protlak, cukr, antioxidant kyselina askorbová, bez chemické konzervace, pasterizováno, ovocný podíl 100% - přislazeno 15g na 1000ml, energie: 198 Kj = 46.5 kcal ve 100ml